Wiadomości z Mikołowa

Spowodował kolizję. Z samochodu wyszedł z puszką piwa

  • Dodano: 2021-01-20 07:00, aktualizacja: 2021-01-19 18:23

W jednej z dzielnic Mikołowa mężczyzna doprowadził nie niewielkiej kolizji. Z samochodu wysiadł z puszką piwa.

Pijani kierowcy lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem

Jeżeli dochodzi do tego nadmierna prędkość i brawura bądź po prostu niekorzystne warunki atmosferyczne,  często kończy się to tragedią. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę. Poinformujmy wówczas Policję. Takie zgłoszenie może uratować komuś życie!

W miniony poniedziałek (18 stycznia) kilka minut przez godziną 09:00 policjanci drogówki zostali wezwani do kolizji dwóch osobówek. Jak wynika z relacji świadka, kierujący oplem astra w rejonie ulic Skalnej i Storczyków w Mikołówie wykonał nieprawidłowy manewr skrętu i doprowadził do zderzenia z fiatem pandą.

Mężczyzna wyszedł z samochodu trzymając w ręce puszkę piwa

Pokrzywdzonej w kolizji kobiecie przekazał swój numer telefonu i poszedł do domu, oświadczając, że jest zbyt zimno, by czekać na Policję.

Po niedługim czasie 42-letni mikołowianin był już w rękach mundurowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promie alkoholu w organizmie. Jeżeli badania retrospektywne oraz opinia biegłego wykażą, że mężczyzna był nietrzeźwy w chwili spowodowania zdarzenia, będzie odpowiadał nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale także za jazdę pod wpływem alkoholu. Tego rodzaju przewinienie to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi się także liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.