Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień z wynikiem blisko 3 promili

  • Dodano: 2020-11-13 06:30, aktualizacja: 2020-11-12 19:58

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali obywatela Ukrainy, który wszczął awanturę przy jednym z osiedli mieszkaniowych w centrum miasta.

Interwencja policjantów drogówki miała miejsce 11 listopada kilkanaście minut po godzinie 09:00 na ulicy Bielskiej w Mikołowie. To właśnie tam 46-letni mężczyzna zaczął się awanturować. Świadek całego zajścia zaalarmował Policję. Agresywne zachowanie obywatela Ukrainy zaniepokoiło także inne osoby, które kilka minut wcześniej widziały, jak 46-latek kierował osobowym volkswagenem.

Policjanci poddali więc mężczyznę badaniu stanu trzeźwości

Wynik był spory, bo aż prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, 46-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień w Rudzie Śląskiej.

Teraz będzie musiał stanąć przed sądem. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grożą dotkliwe konsekwencje, w tym przede wszystkim, do 2 lat pozbawienia wolności.

Reakcja świadka zasługuje na szczególne uznanie

Pamiętajmy, że jeśli nie reagujemy widząc łamanie prawa, to znaczy, że akceptujemy taki stan rzeczy, a tym samym godzimy się na możliwość wystąpienia skutków takich zachowań, niejednokrotnie niestety tragicznych.

Wspierajmy kampanię "Nie reagujesz - akceptujesz" i bądźmy dumni ze swojej obywatelskiej postawy!

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Obywatelska postawa rzecz chwalebna, ale dlaczego mamy wyręczać policję? Od czego ona jest, od rozpędzania demonstracji i karania nas za wszystko? Rozumiem zabrać kluczyki pijakowi i ew nakopać do [...]y ale donosić na policję... Jakoś kłuci się to z moimi zasadami...

  • jorg z lipin

    narod podobny do polaków alkoholizm,złodziejstwo,korupcja itp. itd.narod bardzo wojowniczy zostało wschodniej ukr.wspominac zwiazek radziecki...a zachodniej upa i bandere no coz przejeli władze tak jak w polsce po 89r.oligarchowie i politycy zaciagajacy pozyczki w banku swiatowym a zwykły lud musi sie tułac po swiecie.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.