Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci podsumowali działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-08-18 10:30

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Odbyły się one na terenie całego powiatu mikołowskiego, zaś szczególnym nadzorem objęta została trasa DK 81. Przez 16 godzin służby ujawniono aż 52 kierujących z tzw. ciężką nogą.

Ogólnopolskie działania "Prędkość" prowadzone były w piątek (14 sieprnia) od godziny 6:00 do 22:00 na terenie całego powiatu mikołowskiego. Celem akcji był wzrost bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość to wciąż jedna z naczelnych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Kierowcy nie przestrzegający obowiązujących limitów prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.

Do akcji skierowano 10 funkcjonariuszy mikołowskiej drogówki. Nadzór nad działaniami prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Łącznie ujawniono 58 wykroczeń drogowych, z czego aż 52 dotyczyły nadmiernych wskazań licznika. Na kierujących policjanci nałożyli 43 mandaty karne, zastosowali 12 pouczeń, a 3 przypadkach sporządzono dokumentację do dalszego postępowania w sprawie o wykroczenie. Tego dnia nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowano dwie kolizje drogowe.

Dzień wcześniej, w Mikołowie na ulicy Łącznej policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Orzesza, który kierując pojazdem marki KTM poruszał się z prędkością 133 km/h. Mając na uwadze fakt, że to obszar zabudowany, orzeszanin przekroczył prędkość o 83 km/h, tracąc tym samym swój dokument prawa jazdy.

Apelujemy o ostrożne, rozważne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich!


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    A może by tak policjanty wystąpiły do zarządców dróg o remont od lat zwężonego i niebezpiecznego mostu na ul Przelotowej oraz o wyznaczenie i oznakowania przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania w Paniowach gdzie usytułowano dwa przystanki autobusowe (niema tam nawet zatok dla autobusów) z których piesi wychodzą wprost pod samochody. Policja winna służyć obywatelom a nie tylko ich karać?

  • TK

    Bardzo trafne spostrzeżenie

  • TK

    Bardzo trafne spostrzeżenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.