Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci podsumowali działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-08-18 10:30

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Odbyły się one na terenie całego powiatu mikołowskiego, zaś szczególnym nadzorem objęta została trasa DK 81. Przez 16 godzin służby ujawniono aż 52 kierujących z tzw. ciężką nogą.

Ogólnopolskie działania "Prędkość" prowadzone były w piątek (14 sieprnia) od godziny 6:00 do 22:00 na terenie całego powiatu mikołowskiego. Celem akcji był wzrost bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość to wciąż jedna z naczelnych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Kierowcy nie przestrzegający obowiązujących limitów prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.

Do akcji skierowano 10 funkcjonariuszy mikołowskiej drogówki. Nadzór nad działaniami prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Łącznie ujawniono 58 wykroczeń drogowych, z czego aż 52 dotyczyły nadmiernych wskazań licznika. Na kierujących policjanci nałożyli 43 mandaty karne, zastosowali 12 pouczeń, a 3 przypadkach sporządzono dokumentację do dalszego postępowania w sprawie o wykroczenie. Tego dnia nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowano dwie kolizje drogowe.

Dzień wcześniej, w Mikołowie na ulicy Łącznej policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Orzesza, który kierując pojazdem marki KTM poruszał się z prędkością 133 km/h. Mając na uwadze fakt, że to obszar zabudowany, orzeszanin przekroczył prędkość o 83 km/h, tracąc tym samym swój dokument prawa jazdy.

Apelujemy o ostrożne, rozważne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich!


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (3)    dodaj »

  • jorguś

    A może by tak policjanty wystąpiły do zarządców dróg o remont od lat zwężonego i niebezpiecznego mostu na ul Przelotowej oraz o wyznaczenie i oznakowania przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania w Paniowach gdzie usytułowano dwa przystanki autobusowe (niema tam nawet zatok dla autobusów) z których piesi wychodzą wprost pod samochody. Policja winna służyć obywatelom a nie tylko ich karać?

  • TK

    Bardzo trafne spostrzeżenie

  • TK

    Bardzo trafne spostrzeżenie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również