Wiadomości z Mikołowa

Mikołowianin zareagował widząc chłopca bez opieki

  • Dodano: 2018-04-13 11:00

Dzięki czujności jednego z mieszkańców Mikołowa, być może udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna zainteresował się 4- letnim chłopcem, który bez opieki przemieszczał się po jednym z mikołowskich osiedli. O tym fakcie, natychmiast poinformował policję, a do czasu przyjazdu patrolu mundurowych, zaopiekował się maluchem.

Nie wiadomo, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie natychmiastowa reakcja mężczyzny, który w minioną środę, około godziny 7.30 rano zauważył małego chłopca chodzącego bez opieki po jednym z mikołowskich osiedli. O tym fakcie, 35- latek natychmiast poinformował policję, a do jej przyjazdu zaopiekował się chłopcem. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili personalia 4-latka, a także okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że w momencie gdy chłopiec był pod opieką swojej babci, gdy ta na chwilę spuściła go z oczu, wyszedł z mieszkania. Matka chłopca w tym czasie była w sklepie. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu, okazało się, że obie kobiety były trzeźwe. Czynności w przedmiotowej sprawie poprowadzą mikołowscy policjanci.

Pamiętajmy, że małe dzieci powinny być przedmiotem naszej szczególnej troski. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki, ale też sytuacje, w których inne osoby wyrządzają dziecku krzywdę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również