Wiadomości z Mikołowa

Mikołowianin usłyszał 1057 zarzutów za udostępnianie plików muzycznych

  • Dodano: 2020-02-12 10:30

Policjanci z mikołowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą przedstawili pond 1000 zarzutów rozpowszechniania, bez licencji, pilków muzycznych.

Mieszkaniec Mikołowa przez ponad 2 lata działał na szkodę ich twórców, reprezentowanych przez polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów, powodując straty o wartości blisko 13 tysięcy złotych.

Grozi mu grzywna oraz kara pozbawienia wolności

Dochodzenie w sprawie wszczęto zaraz po tym, jak do mikołowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie Związku Producentów Audio-Video. Na tej podstawie śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego. Zabezpieczono między innymi komputer, którym posługiwał się domniemany wówczas sprawca, 22-letni mieszkaniec Mikołowa.

Jak się okazało, mężczyzna przez ponad 2 lata naruszał przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za pośrednictwem strony internetowej oferującej hosting plików muzycznych, bez uprawnienia rozpowszechnił 1057 zbiorów muzyki, działając w ten sposób na szkodę ich twórców, reprezentowanych przez Związek Producentów Audio-Video. Łączna wartość strat sięgnęła kwoty prawie 13 tysięcy złotych.

Mikołowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyjaśniając jednocześnie, iż nie do końca miał świadomość,  jak działa internetowa strona, z której pobierał muzykę. Przez swoje zaniedbanie rozpowszechnił sporą dawkę materiału, naruszając w ten sposób przepisy prawa. Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jorguś

    Aj ja jaj, nie ładnie-picie i jazda to zły pomysł i można komuś zrobić krzywdę. Stać na flaszkę to musi też być stać na autobus czy taksówkę-brawo policjanty. Oczywiście donosicielstwo nie popieram, lepiej puknąć takiemu główeczką o kierownicę i kluczyki wyrzucić (jak wytrzeźwieje to i tak nic nie będzie pamiętał tylko go głową będzie bolećł) i niż zawiadamiać policję...

  • Mikolowianin

    Jorgusiu, to nie ten artykuł. Ten jest o muzyce, a tobie w głowie ino picie:)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również