Urząd Miasta Mikołowa ogłosił nabór kandydatur na Mikołowianina 2018 roku. Propozycje do otrzymania nagrody w pięciu kategoriach można zgłaszać do końca lutego.
W tym roku tytuł i statuetka Mikołowianina Roku będzie przyznana po raz dwudziesty drugi osobom najbardziej zasłużonym dla miasta w 2018 roku. Statuetka i miano Mikołowianina Roku stanowi prestiżowe wyróżnienie dla osób, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Mikołowa poprzez swoje działania społeczne i/lub indywidualny sukces w takich dziedzinach jak przedsiębiorczość, kultura, sport, edukacja, działalność społeczna i charytatywna.
Ostateczny termin zgłaszania kandydatów to w tym roku 28 lutego.
Zgłoszenia kandydata do otrzymania tytułu Mikołowianina Roku
Jak zgłosić swojego kandydata? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mikołów. Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Mikołow, Rynek 16, 43-190 Mikołów lub dostarczyć osobiście do Biura Podawczego miejskiego ratusza.
W skład kapituły nagrody wchodzą Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa jako przewodniczący, wiceburmistrzowie Mateusz Handel i Iwona Spychała-Długosz, przewodnicząca Rady Miejskiej i jej zastępcy, a skład jury uzupełniają laureaci nagrody z lat poprzednich.
Mikołowianie 2017 roku to:
- Irena Bondel – inicjatorka i członkini zarządu Stowarzyszenia Uśmiech;
- dr Paweł Kojs – dyrektor Ogrodu Botanicznego w Mikołowie
- Janina Kornas – przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Siloe;
- Łukasz Osmalak – twórca Biura Świętego Mikołaja, lokalny aktywista;
- prof. Władysław Szymański – rektor Akademii Muzycznej w Katowicach, jeden ze współtwórców i dyrektor artystyczny Mikołowskich Dni Muzyki;
- Uczniowski Klub Sportowy Satori i jego szef, Rafał Lalik;
- Lumatech z właścicielem Lucjanem Weinerem na czele.
Wyróżnienie Specjalne przyznano Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofowi Lewickiemu - Tandemowe Trip Love. Dwoje mikołowian i ich pies Kadlook przejechali 8 tysięcy kilometrów na rowerze, by dotrzeć do Nordkapp za kołem podbiegunowym.