Wiadomości z Mikołowa

Mikołowianie 2018 roku: nabór do 28 lutego!

  • Dodano: 2019-02-25 06:00, aktualizacja: 2019-04-12 08:08

Urząd Miasta Mikołowa ogłosił nabór kandydatur na Mikołowianina 2018 roku. Propozycje do otrzymania nagrody w pięciu kategoriach można zgłaszać do końca lutego.

W tym roku tytuł i statuetka Mikołowianina Roku będzie przyznana po raz dwudziesty drugi osobom najbardziej zasłużonym dla miasta w 2018 roku. Statuetka i miano Mikołowianina Roku stanowi prestiżowe wyróżnienie dla osób, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Mikołowa poprzez swoje działania społeczne i/lub indywidualny sukces w takich dziedzinach jak przedsiębiorczość, kultura, sport, edukacja, działalność społeczna i charytatywna.

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów to w tym roku 28 lutego.

Zgłoszenia kandydata do otrzymania tytułu Mikołowianina Roku

Jak zgłosić swojego kandydata? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mikołów. Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Mikołow, Rynek 16, 43-190 Mikołów lub dostarczyć osobiście do Biura Podawczego miejskiego ratusza.

W skład kapituły nagrody wchodzą Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa jako przewodniczący, wiceburmistrzowie Mateusz Handel i Iwona Spychała-Długosz, przewodnicząca Rady Miejskiej i jej zastępcy, a skład jury uzupełniają laureaci nagrody z lat poprzednich.

Mikołowianie 2017 roku to:

  • Irena Bondel – inicjatorka i członkini zarządu Stowarzyszenia Uśmiech;
  • dr Paweł Kojs – dyrektor Ogrodu Botanicznego w Mikołowie
  • Janina Kornas – przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Siloe;
  • Łukasz Osmalak – twórca Biura Świętego Mikołaja, lokalny aktywista;
  • prof. Władysław Szymański – rektor Akademii Muzycznej w Katowicach, jeden ze współtwórców i dyrektor artystyczny Mikołowskich Dni Muzyki;
  • Uczniowski Klub Sportowy Satori i jego szef, Rafał Lalik;
  • Lumatech z właścicielem Lucjanem Weinerem na czele.

Wyróżnienie Specjalne przyznano Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofowi Lewickiemu - Tandemowe Trip Love. Dwoje mikołowian i ich pies Kadlook przejechali 8 tysięcy kilometrów na rowerze, by dotrzeć do Nordkapp za kołem podbiegunowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również