Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Uczcili pamięć ofiar mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej

  • Dodano: 2019-04-11 13:30, aktualizacja: 2019-04-28 21:09

W intencji poległych w zbrodni katyńskiej i 96 ofiar katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia odprawiona została uroczysta Mszą Świętą w bazylice św. Wojciecha. 

Mieszkańcy Mikołowa, władze miasta, powiatu mikołowskiego, lokalni politycy i działacze społeczni uczcili 10 kwietnia pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 roku i ponad 20 tysięcy zamordowanych w zbrodni katyńskiej obywateli II RP. O godz. 18.00 proboszcz parafii pw. św. Wojciecha przewodniczył w specjalnej Mszy Świętej w intencji ofiar.

Tradycyjnie, po zakończeniu nabożeństwa w asyście policyjnej warty honorowej przedstawiciele władz Mikołowa i regionu złożyli kwiaty i zapalili pod tablicą pamięci, która znajduje się w pobliżu Bazyliki.

W imieniu mieszkańców część pamięci ofiar oddali burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, wiceburmistrzowie Mateusz Handel i Iwona Spychała-Długosz, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska i wiceprzewodniczący Remigiusz Kuś, a także starosta mikołowski Mirosław Duży, radni oraz wójt Ornontowic.

Kwiaty złożyli również działacze Prawa i Sprawiedliwości na czele z posłanką RP, Izabelą Kloc, a krótką modlitwę w intencji ofiar i poległych zmówił z obecnymi proboszcz parafii, ks. Mirosław Godziek.

Komentarze (3)    dodaj »

  • aa

    Przedziwna uroczystość. Moj pradziadek zginął w Miednoje. Ofiary zbrodni sowieckich są niewymieniane i zapomniane. Jakby ludzie, którzy się wypowiadają byli na granicy wiedzy merytorycznej. Mówię- z przykrością- także o stanie kapłańskim.Świeć Panie nad Duszami okrutnie pomordowanych.

  • Klara

    Co mo wspolnego Smolensk z Katyniem? Ino jontrzom czorne klechy i pisowcy.

  • Polak

    Są równi i równiejsi-tyle znaczy ten spektakl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również