Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Egzaminy gimnazjalne bez zakłóceń. W organizacji pomagają nawet urzędnicy miejscy

  • Dodano: 2019-04-11 12:30, aktualizacja: 2019-04-28 21:09

Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych 2019. Mimo strajku nauczycieli, testy na koniec gimnazjum przebiegają bez zakłóceń. W organizacji egzaminów pomagają nawet urzędnicy miejscy!

W Mikołowie i powiecie mikołowskim trwa strajk nauczycieli. Protest pracowników oświaty zbiegł się z tegorocznymi egzaminami gimnazjalnymi. Jeszcze przed rozpoczęciem strajku w większości miast Polski istniała obawa o prawidłowy tok testów. O odstąpienie od strajku na czas egzaminów apelowała m.in. Beata Szydło. 

Mikołów: Egzamin gimnazjalny 2019 w Mikołowie

Sprawdziliśmy, jak przebiegają egzaminy gimnazjalne w Mikołowie. We wtorek, dzień przed pierwszym dniem testów władze miasta zapewniły nas, że wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Dyrektorzy szkół do komisji egzaminacyjnej zatrudnili m.in. nauczycieli emerytów. Pierwszy dzień testów przebiegł bez zakłóceń.

Żadne uwagi ani skargi  od dyrektorów czy rodziców do nas nie dotarły. Egzamin jutro (w piątek – przyp. red) odbędzie się zgodnie z planem – informuje nas Iwona Spychała-Długosz, wiceburmistrz Mikołowa, odpowiedzialna za monitorowanie strajku nauczycieli.

W Mikołowie do testów gimnazjalnych przystąpiło łącznie 365 uczniów. Do obsługi egzaminu i pilnowania uczniów zatrudnieni zostali nie tylko emerytowani nauczyciele, ale również katecheci, pedagodzy i nie tylko:

W zabezpieczeniu przebiegu egzaminów pomaga kto tylko może. Burmistrz wystosował prośbę do wszystkich pracowników, by wzięli czynny udział w zapewnieniu prawidłowej organizacji egzaminów. Są to również pracownicy urzędu i jednostek podległych – przekazuje Iwona Spychała-Długosz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również