Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Tłumy dzieci na rynku. Za nami impreza Zapal się na niebiesko dla autyzmu [FOTO]

  • Dodano: 2019-04-26 08:15, aktualizacja: 2019-04-30 08:39

25 kwietnia obchody Światowego Dnia Autyzmu zakończyła w Mikołowie specjalna impreza Zapal się na niebiesko dla autyzmu. Na rynku moc atrakcji, a dzieciaki bawiły się świetnie!

Świetna pogoda i tł um dzieciaków na rynku. Finał obchodów Światowego Dnia Autyzmu 

W czwartek 25 kwietnia oficjalnie zakończyły się w Mikołowie obchody Światowego Dnia Autyzmu. Na rynku zorganizowano specjalną imprezę, która przyciągnęła tłumy dzieciaków razem z rodzicami. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji, w tym kule wodne i dmuchańca, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy czy stanowisko do robienia baniek mydlanych. Mikołowska straż pożarna zachęciła dzieci do wzięcia udziału w pokazie strażackim i obejrzenia sprzętu gaśniczego, a zabawiający najmłodszych szczudlarze rozdawali niebieskie balony i jabłka.  

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Nie tylko zabawa dla dzieci, ale przede wszystkim informacje o autyzmie

Rodzice mieli okazję na zdobycie wiedzy o autyzmie. Na rynku pojawili się specjaliści z Centrum Egoselect, Fundacji Skarb, Punktu Przedszkolnego Wyjątkowa Kraina, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych. Imprezę poprowadził Grzegorz Zieliński.

Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć wystawę rysunków „Wielobarwny świat autyzmu” przy wejściu do Miejskiego Domu Kultury.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.