Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Kwiecień miesiącem autyzmu. Zapal się na niebiesko!

  • Dodano: 2019-04-01 15:45, aktualizacja: 2019-04-28 21:30

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Mikołowie każde dziecko z autyzmem i jego rodzice będą mieli okazję skorzystać ze specjalistycznej pomocy i specjalnych warsztatów. Finał akcji na rynku już 25 kwietnia!

Akcja Zapal się na Niebiesko dla Autyzmu w Mikołowie rusza już 2 kwietnia – w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na terenie 5 mikołowskich instytucji będziemy mogli poznać wewnętrzny świat osób autystycznych. W Miejskim Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urzędzie Miasta, Urzędzie Skarbowym i Starostwie Powiatowym zostaną zaprezentowane prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 2.

W środę, 3 kwietnia o godz. 9.30 w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Wyrach dzieci z autyzmem i ich rodzice będą mieli okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach świątecznych.

16 kwietnia zostanie zorganizowana konferencja Zrozumieć Autyzm. O godz. 13.30 o tym, jakie są przyczyny autyzmu, objawy autyzmu, jak zachowuje się i postrzega świat dziecko autystyczne będą wypowiadać się psychoterapeuci i pedagodzy Centrum Terapii i Rozwoju SKARB. Aby wziąć udział w prelekcji wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji Skarb.

Finał akcji odbędzie się natomiast 25 kwietnia na mikołowskim rynku. Będzie to prawdziwy raj dla wszystkich dzieciaków. Co proponują organizatorzy? Moc atrakcji, czyli:

  • kule wodne
  • góra do wspinaczki
  • szczudlarze
  • malowanie twarzy
  • bańki giganty
  • malowanie na folii

Bezpłatne badania dla dzieci z autyzmem przez cały kwiecień w Mikołowie

Przez cały kwiecień będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. badań wystandaryzowanym testem STAT, badań logopedycznych dla dzieci i konsultacji dzieci z zachowaniami trudnymi. Gdzie? W dwóch miejscach – Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym WYJATKOWA KRAINA i Centrum Rehabilitacji, Diagnozy i Terapii EGOSELECT (zapisy u organizatorów). Fundacja Skarb prowadzić będzie również bezpłatne konsultacje pedagogiczne (wymagana wcześniejsza rejestracja).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również