Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Szpital Powiatowy zyska nowy sprzęt do opieki nad kobietą i noworodkiem

  • Dodano: 2019-04-25 08:15, aktualizacja: 2019-04-25 08:30

Centrum Zdrowia w Mikołowie zyska aparaturę medyczną służącą kompleksowej opiece nad noworodkami i pacjentkami ginekologii. Koszt sprzętu to blisko 1,5 mln złotych! 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Powiatowego w Mikołowie zyska nowy sprzęt

Nowy aparat do znieczulania, stanowisko do resuscytacji noworodków, morcelatory, videolaryngoskop, zestawy do zabiegów ginekologicznych – laparoskop i histeroskop, kardiomonitor, defibrylatory, aparat EKG i aparaty USG, respirator, stanowisko do resuscytacji noworodków, wielostanowiskowy system monitorowania KTG i dwa nowe łóżka porodowe – taki sprzęt już wkrótce trafi na Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Blok Porodowy, Blok Operacyjny i Oddział Noworodkowy Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Operacje laparoskopowe w Centrum Zdrowia w Mikołowie

Nowa aparatura będzie służyć nie tylko ciężarnym, które zdecydowały się na poród w Szpitalu Powiatowym, monitorowaniu czynności życiowych nowo narodzonych dzieci, ale także paniom skierowanym na operacje ginekologiczne. Łączny koszt sprzętu to ponad 1,47 mln złotych! 

Placówka doczekała się doposażenia dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa: X REWITALIZACJA ORAZ INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA I ZDROWOTNA, Działanie/Poddziałanie: 10.1 Infrastruktura ochrony zdrowia w wysokości 1,35 mln złotych. Pozostała kwota to środki własne szpitala.

Nowy sprzęt oznacza przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa podczas zabiegów operacyjnych, małą inwazyjność zabiegów ginekologicznych m.in. poprzez zastosowanie metod laparoskopowych czy użycie morcelatora w trakcie operacji. Poza tym, doposażenia doczeka się nasza neonatologia, Blok Porodowy, a także Blok Operacyjny i sam Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Na doposażeniu naszej placówki w takim zakresie skorzystają zarówno przyszłe mamy, jak i pacjentki oddziału, którym usługi medyczne będą świadczone w formie zabiegów małoinwazyjnych – podsumowuje prezes Centrum Zdrowia w Mikołowie, Władysław Perchaluk. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez zarząd placówki, sprzęt ma trafić do szpitala w połowie lipca. 

Przypominamy, że Centrum Zdrowia Mikołów jest jedną z kilkunastu placówek medycznych w Polsce, które w lutym tego roku otrzymały prestiżowy certyfikat „Wysoka Jakość w ochronie zdrowia”. Mikołowska placówka doczekała się Wyróżnienia Specjalnego za „największy progres w dziedzinie objętej procedurą certyfikacji w okresie od dokonania ostatniej oceny w Programie”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również