Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Poważny "dzwon" na DK 81. Kierowca osobówki tłumaczył się zmęczeniem

  • Dodano: 2023-04-27 09:30

Poranna kolizja na jednym z największych skrzyżowań w powiecie mikołowskim mogła zakończyć się tragicznie. Tuż przed 5.00 kierujący bmw doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem, którym podróżowało aż 9 osób. Mieszkaniec Mikołowa przyznał policjantom, że ta sytuacja, to efekt jego zmęczenia.

Do zderzenia osobówki i busa doszło w czwartek o 5.00 rano w Mikołowie na skrzyżowaniu "wiślanki" z DK44, tuż przy centrum handlowym. Kierujący bmw jadąc od Gliwic wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym w kierunku Katowic busem renault, którym podróżowało 9 osób.

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z busem

Nikomu nic się nie stało. 61-letni sprawca kolizji był trzeźwy. Przyznał jednak, że był zmęczony i brakowało mu snu. Mieszkaniec Mikołowa został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Zmęczenie za kierownicą może skończyć się tragicznie dla niewyspanego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Jazda po nieprzespanej nocy może być równie niebezpieczna, jak po alkoholu. Czujesz się senny? Zrób sobie przerwę! Zmęczony kierowca to wielkie niebezpieczeństwo! - przekonują mikołowscy mundurowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również