Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Oto Mikołowianie 2018 roku!

 • Dodano: 2019-05-31 12:00

W trakcie koncertu kameralnego Tymoteusza Biesa i kwartetu smyczkowego NOSPR w ramach Mikołowskich Dni Muzyki 2019, który odbył się 30 maja w MDK Mikołów rozdano statuetki Mikołowianina 2018 Roku. Uhonorowano cztery postacie.

W tym roku tytuł i statuetka Mikołowianina Roku została przyznana po raz dwudziesty drugi osobom najbardziej zasłużonym dla miasta w 2018 roku. Statuetka i miano Mikołowianina Roku to prestiżowe wyróżnienie dla osób, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Mikołowa poprzez swoje działania społeczne i/lub indywidualny sukces w takich dziedzinach jak przedsiębiorczość, kultura, sport, edukacja, działalność społeczna i charytatywna.

W skład kapituły nagrody wchodzą Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa jako przewodniczący, wiceburmistrzowie Mateusz Handel i Iwona Spychała-Długosz, przewodnicząca Rady Miejskiej i jej zastępcy, a skład jury uzupełniają laureaci nagrody z lat poprzednich.

Oto laureaci plebiscytu Mikołowianin Roku!

Mikołowianie Roku 2018 to cztery osoby:

 • Urszula Małek – działalność społeczna

Prezes Stowarzyszenia Batut, działająca od wielu lat na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Koordynuje projekt Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Koncepcja Jednego Zdrowia, współorganizowała IV Dnia Seniora i  wystawę „Kontrasty w malarstwie” z Miejską Placówką Muzealną. Statuetkę otrzymała z rąk wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Michała Rupika.

 • Wioletta Kopka – przedsiębiorczość

Właściciel i szefowa cieszącego się dużą popularnością Salonu Fryzjerskiego Wioletta Kopka, laureatka prestiżowych nagród branżowych (pierwsze miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata – kategoria fryzjerstwo męskie, Barber Old School i drugie miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata –  kategoria fryzjerstwo damskie, Salon Look w Gdańsku, I miejsce na Mistrzostwach Świata we wsłokim Pestum w kategorii fryzjerstwo męskie Barber Old School). Otrzymała również powołanie do narodowej kadry fryzjerów, a także tytuł Fryzjera Roku w Katowicach i Złotą Odznakę za zasługi dla fryzjerstwa w Poznaniu. Udziela się charytatywnie m.in. w akcji „Czesanie za jeden uśmiech”, w organizacji koncertu charytatywnego na rzecz budowy Centrum Rehabilitacji w Wyrach oraz gliwickiego Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin Podajmy sobie ręce. Nagrodę wręczył wiceburmistrz Mikołowa, Mateusz Handel.

 • Andrzej Fijałkowski – kultura

Znany mikołowski fotograf, twórca i administrator promującego piękno ziemi mikołowskiej fanpage’a na Facebooku To Tylko Mikołów. Znakiem rozpoznawczym laureata jest nieodłączna lustrzanka, z którą dokumentuje najciekawsze i wciąż mało znane zakątki Mikołowa i powiatu mikołowskiego, a także wydarzenia kulturalne i sportowe, tworząc fotograficzną kronikę miasta. 

 • Agnieszka Jarecka – sport

Licencjonowana zawodniczka i członkini Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, reprezentująca Polskę w bikejoringu i skijoringu, tegoroczna mistrzyni świata w skijoringu we francuskim Bessans (Alpy). Agnieszka Jarecka może pochwalić się także tytułem mistrzyni świata IFSS 2015 w bikejoringu (jazda rowerem górskim z psami), wywalczonym w Kanadzie, wicemistrzostwem świata IFSS 2015 w skijoringu z niemieckiego Bernau, a także dwoma zwycięstwami w mistrzostwach Europy IFSS w bikejoringu w 2014 (Lamotte-Beuvron, Francja) i 2016 roku (Thetford, Wielka Brytania), a także jednym w skijoringu IFSS z 2016, zdobytym w norweskim Savalen. Jest także wielokrotną złotą medalistką w Mistrzostwach Polski w obu dyscyplinach. Statuetkę Mikołowianina wręczył wiceprzewodniczący RM Remigiusz Kuś.

Statuetkę otrzymali również trzej laureaci z lat poprzednich, który nie odebrali dotychczas nagrody. Na gali odebrali ją były burmistrz Mikołowa Marek Balcer (otrzymał statuetkę z rąk prof. Jerzego Buzka), prof. Władysław Szymański (nagrodę wręczył burmistrz Stanisław Piechula) i prezes firmy Lumatech, Lucjan Weiner (przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska przekazała nagrodę).

Komentarze (3)    dodaj »

 • Dorota

  W ogóle nie doceniliscie Państwo Olgi Drendy, wspaniałej mikolowianki, po takim sukcesie w dziedzinie literatury pominięcie jej to po prostu wstyd.

 • gg

  a za co M.Balcer?

 • Róża

  Czemu nie Henryk Czich ? (Jak Anioł Gabriel)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również