Wiadomości z Mikołowa

Mikołów ma mistrzynię świata w psich zaprzęgach!

  • Dodano: 2019-02-07 09:00

Kolejny sukces na koncie Agnieszki Jareckiej! Zawodniczka wywalczyła razem ze swoimi psami – Kodim i Fido złoto w skijoringu. Zawody odbyły się we francuskim Bessans, w Alpach.

Prestiżowa impreza sportowa Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów IFSS zimą miała miejsce pomiędzy 30 stycznia a 2 lutego. Zawody zorganizowano w Bessans we francuskich Alpach.

Psie zaprzęgi – Mikołów ma reprezentantkę światowego formatu

Mamy powody do dumy – mistrzynią świata w psich zaprzęgach została mistrzynią świata w skijoringu z dwoma psami rady greyster (odznaczająca się wyjątkową szybkością i wytrzymałości rasa psów zaprzęgowych – mieszanka charta, pointera, i wyżła): 7-letnim Kodim i 2-letnim Fido. Skijoring to inaczej wyścigi z psami na nartach biegowych, a psy, z którymi Agnieszka Jarecka pracuje na co dzień mogą osiągać prędkości ok. 30-35 km/h.

O złoto na Mistrzostwach Świata Agnieszka Jarecka walczyła z reprezentantką Finlandii, Maiją Nivalą, a na trzecim miejscu podium znalazła się Karoline Conradi Oksnevad z Norwegii.

Organizacja i przeprowadzenie zawodów, w których rywalizowało blisko 400 sportowców z wielu krajów w różnych dyscyplinach było szczególnie trudne przez złe warunki pogodowe: padający obficie śnieg, silny wiatr i zagrożenie lawinowe.

Kolejne zwycięstwo na koncie Agnieszki Jareckiej

To nie pierwsza tak ważna nagroda dla naszej zawodniczki. Przypominamy, że Agnieszka Jarecka może pochwalić się m.in. tytułem mistrzyni świata IFSS 2015 w bikejoringu (jazda rowerem górskim z psami), wywalczonym w Kanadzie, wicemistrzyni Świata IFSS 2015 w skijoringu z niemieckiego Bernau, a także dwoma zwycięstwami w mistrzostwach Europy IFSS w bikejoringu w 2014 (Lamotte-Beuvron, Francja) i 2016 roku (Thetford, Wielka Brytania), a także jednym w skijoringu IFSS z 2016, zdobytym w norweskim Savalen. Jest także wielokrotną złotą medalistką w Mistrzostwach Polski w obu dyscyplinach.

O wygranej Agnieszki Jareckiej na Facebooku poinformował m.in. burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również