Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Miał 3 promile oraz zakaz prowadzenia pojazdów!

 • Dodano: 2020-05-18 14:45

Nietrzeźwi kierujący to jedno z najpoważniejszych zagrożeń na naszych drogach. Niejednokrotnie sprawcy poważnych wypadków i wielu kolizji. Tym razem policjantom w porę udało się wyeliminować kierowcę, który obowiązujące przepisy, a nadto, zasady bezpieczeństwa potraktował lekceważąco.

Mieszkaniec Mikołowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Kierujący fordem fiesta został zatrzymany w sobotę 16 maja o godzinie 15:50 w Mikołowie na ulicy Okrzei. Uwagę policjantów zwrócił tym, iż poprzedniego dnia podobny samochodów uczestniczył w kolizji drogowej w centrum miasta, a kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Zgłoszenie doskonale zapamiętali wówczas policjanci, którzy tamtego dnia pełnili służbę. Dlatego też, kiedy w sobotę zauważyli forda - od razu przystąpili do kontroli.

Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejnym krokiem mundurowych stało się sprawdzenie kierującego w policyjnych systemach. Okazało się, że mikołowianin już od listopada 2016 roku ma, nadal aktywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Będzie miał za to okazję uczynić to przed sądem. Odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za niestosowanie się do postanowień sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowco - piłeś? Nie jedź!

Daj szansę sobie i innym! Najgorsze co może się stać to spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Większości z nas wydaje się to bardzo nieprawdopodobne i odległe, jednak prowadząc pod wpływem alkoholu ryzyko takiego zdarzenia bardzo wzrasta, a nasza odpowiedzialność jest przesądzona.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mirek

  Z tym że tacy kierowcy czart jeżdżą nie swoimi samochodami biorą auta od rodziców żony czy po prostu pożyczania od znajomych którzy nie zawsze są świadomi że ktoś ma sądowy zakaz prowadzenia

 • Maciej

  Mie to dziwi nic sobie z kar co niektórzy nie robią i wsiadają drugi raz za kółko na podwójnym gazie może zmienić kary dla tych którzy drugi raz wsiadają na podwójnym gazie

 • Maciej

  Mie to dziwi nic sobie z kar co niektórzy nie robią i wsiadają drugi raz za kółko na podwójnym gazie może zmienić kary dla tych którzy drugi raz wsiadają na podwójnym gazie

 • Zajec

  Zakazy prowadzenia i kara więzienia to nic nie dają.... auta zabierać i sprzedawać za połowę wartości.

 • tomekdus

  Zgadzam się. A pieniądze na fundusz ofiar wypadków pijanych kierowców a rodzinie nic bo tego nie zgłosiła. A takiego śmiecia na ciężkie roboty.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.