Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Braki kadrowe w obu szpitalach. Zapotrzebowanie na lekarzy i personel medycznych

 • Dodano: 2019-05-24 10:00

Centrum Zdrowia w Mikołowie i Szpital św. Józefa od kilku miesięcy dążą do uzupełnienia kadry medycznej. Nie są odosobnieni – większość placówek medycznych w regionie cierpi na niedobór pracowników.

Lekarze specjaliści, pielęgniarki, salowe, sanitariusze szpitalni i opiekunowie medyczni – przedstawiciele tych zawodów w większości szpitali i placówek medycznych w województwie śląskim znajdą zatrudnienie praktycznie od ręki. Nie inaczej jest w Mikołowie. Oba działające na terenie miasta szpitale od kilku miesięcy starają się skompletować kadrę medyczną zarówno na oddziałach, jak i w opiece ambulatoryjnej.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego wystosowała kilka ofert pracy. Poszukiwani są:

 • lekarz neonatolog
 • lekarz neurolog
 • pielęgniarka
 • opiekunka medyczna
 • salowa
 • sanitariusz szpitalny

Zainteresowani pracą w Centrum Zdrowia komplet dokumentów rekrutacyjnych mogą przesłać na adres: sekretariat@szpital-mikolow.com.pl. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem (32) 325 76 30.

Podobnie jest w Szpitalu św. Józefa. Dążąc do poprawy jakości oferowanych świadczeń medycznych, placówka kompletuje pracowników. Zatrudnienie znajdą tu:

 • lekarz – specjalista chorób wewnętrznych (forma zatrudnienia oraz wymiar czasu pracy do ustalenia z dyrekcją, szpital poszukuje również osób pragnących rozpocząć lub będących w trakcie specjalizacji w systemie rezydenckim);
 • pielęgniarka/pielęgniarz (wykształcenie o profilu: opiekun medyczny, mile widziane doświadczenie w zawodzie opiekuna, sumienność, samodzielność i dobra organizacja pracy, życzliwe podejście do pacjenta i cierpliwość, komunikatywność i umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych);
 • opiekun/opiekunka medyczna (aktualne prawo wykonywania zawodu, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy oraz posiadanie specjalizacji lub kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych związanych z udzielaniem świadczeń medycznych).

Wymagania: aktualne prawo wykonywania zawodu, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy oraz posiadanie specjalizacji lub kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych związanych z udzielaniem świadczeń medycznych. 

Kandydaci zobowiązani są do dostarczenia następujących dokumentów: 

 • CV
 • list motywacyjny
 • kopia dyplomów, świadectw lub innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i podpisane oświadczenie z klauzulą: „Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ( Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji”.

Dokumenty należy przesłać na adres: Szpital św. Józefa Sp. Z o.o. ul. Okrzei 27, 43-190 Mikołów kierując je do Kierownika Działu Administracyjno-Gospodarczego lub drogą elektroniczną na adres: administracja@szpitalswjozef.pl (lekarze) i do Przełożonej Pielęgniarek lub drogą elektroniczną na adres: przelozona@szpitalswjozef.pl (kandydaci na opiekunów medycznych i pielęgniarzy).

Zainteresowani pracą w Szpitalu św. Józefa mogą uzyskać szczegółowe informacje na stronie internetowej szpitala i pod numerem (32) 226 59 77 w. 238 (przełożona pielęgniarek) lub (32) 226 59 74 (lekarze – sekretariat szpitala w godzinach od 8.00 do 14.00 w dni robocze).

Mikołowskie szpitale nie są odosobnione w brakach kadrowych. Niedawno pisaliśmy m.in. zapotrzebowaniu na pracowników medycznych w chorzowskim szpitalu. Problemy ze skompletowaniem kadry ma również Szpital Megrez w Tychach.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • były pacjent

  Jestem byłym pacjentem interny w tym szpitalu jako pacjent byłem zadowolony z lekarzy jak i całego personelu. Nowy ordynator niech zdobędzie praktykę w zarządzaniu jak do tej pory to mu to nie wychodziło, jaki mają jego szefowie cel by zamieszać na tym oddziale ?może to pociotek prezesa spółki. pozdrawiam cały personel interny!

 • Alojz41

  To niestety nie ostatni news...Po arbitralnej decyzji prezesa spółki zarządzającej szpitalem na Waryńskiego dotyczącej obsady stanowiska ordynatora, najprawdopodobniej w miare dobrze działający oddział interny się rozsypie.Pierwsze wypowiedzenie zostało już złozone a kolejne to kwestia chwili. Zostaniemy najprawdopodobniej pod opieką „ambitnego kardiologa i swieżo upieczonego internisty który postanowił się sprawdzić jako ordynator. Poprzednie próby tegoż na stanowisku ordynatora to wylot ze szpitala w Chorzowie, i groźba zamknięcie oddziału interny w Rudzie Śląskiej pozłożeniu przez wszystkich lekarzy wypowiedzenia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.