Wiadomości z Mikołowa

Mikołów bez tajemnic dla podopiecznych orzeskiego DPS

  • Dodano: 2022-12-09 07:30, aktualizacja: 2022-12-09 08:31

Podopieczni orzeskiego DPS-u wybrali się na wycieczkę po Mikołowie, Wyjazd ufundowało Starostwo Powiatowe w Mikołowie..

Zaczęło się przedpołudniem przed budynkiem Starostwa Powiatowego, gdzie podopiecznych orzeskiego DPS-u wraz z ich opiekunkami i dyrektor placówki Jadwigą Krajewską przywitali przedstawiciele władz Powiatu - Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik i członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar. Ta ostatnia gościom z Orzesza towarzyszyła w całej wycieczce po Mikołowie.

A było co zwiedzać, po mieście mieszkańców orzeskiego Domu Pomocy Społecznej oprowadzał znawca tematu - Mariusz Dmetrecki, przewodnik PTTK i członek Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego. Przed Białym Domkiem było trochę o historii i obecnej funkcji tego budynku, gdzie znajduje się aktualnie m.in. Urząd Stanu Cywilnego i Muzeum w Mikołowie.

Potem spacerem goście z DPS dotarli do nowo wybudowanego centrum przesiadkowego i wiaduktu kolejowego. W okolicach dworca PKP była też okazja do przetestowania całorocznego fortepianu zewnętrznego.

Mikołów bez tajemnic dla podopiecznych orzeskiego DPS

Po krótkim koncercie pianistów z DPS-u zwiedzili oni Małe Planty z tężnią, odwiedzili również Miejską Bibliotekę Publiczną. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na mikołowskim Rynku, gdzie przewodnik tłumaczył uczestnikom pochodzenie i rodowód  pomnikowej "koziej rodziny" oraz rzeźby najsłynniejszego mikołowskiego poety Rafała Wojaczka.

Była też wizyta pod pomnikiem patrona miasta św. Wojciecha i choinką, gdzie podopieczni DPS-u otrzymali od Starosty Mirosława Dużego słodkie upominki. Tam spotkali się także z burmistrzem Mikołowa Stanisławem Piechulą.

Wycieczka dla kilkudziesięcioosobowej grupy ufundowana została przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie w ramach obchodów 45-lecia Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

wycieczka dps mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również