Wiadomości z Mikołowa

Szpital św. Józefa prosi o pomoc finansową. Placówka ma ważny cel

  • Dodano: 2022-12-08 14:00

Szpital św. Józefa potrzebuje środków na istotny cel związany z funkcjonowaniem placówki. Władze zwróciły się z prośbą o pomoc w specjalnym wpisie na Facebooku.

W ostatnim czasie Szpital św. Józefa doczekał się m.in. nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej, a w październiku tego roku szpital kupił innowacyjny mikroskop ZUMAX OMS 2360 do zabiegów laryngologicznych i ortopedycznych na blok operacyjny. Zakup możliwy był dzięki wsparciu Stowarzyszenie św. Józefa "Jesteśmy" w Mikołowie.

Mikroskop będzie służył nieocenioną pomocą naszym lekarzom w trakcie zabiegów laryngologicznych i ortopedycznych. Jego praktyczna budowa i funkcjonalność pozwala na odpowiednie oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego, a nowa wersja obiektywu VarioDist poprawia komfort podczas przeprowadzanych zabiegów dzięki wydłużeniu czasu pracy urządzenia – wyjaśniły wówczas władze placówki.

Potrzeby Szpitala św. Józefa są jednak duże i placówka ma zamiar dokonać kolejnych istotnych zakupów. Jakich?

Szpital św. Józefa z apelem o przekazanie 1 proc. podatku. Ma ważny cel

Nadchodzący wielkimi krokami świąteczny czas jest okresem pokoju i radości, w którym największą przyjemność czerpiemy z dzielenia się dobrem z innymi. Każdy Państwa gest jest dla nas ogromnym wsparciem, dzięki któremu możemy podnosić standardy bezpieczeństwa, stąd też pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1 proc. na Stowarzyszenie św. Józefa „Jesteśmy” w Mikołowie z dopiskiem „dla Szpitala św. Józefa”. Można nas również wesprzeć poprze darowizny pieniężne wpłacane bezpośrednio na konto Szpitala - PKO BP SA: 39 1020 2528 0000 0102 0111 8009 – czytamy we wpisie placówki na Facebooku.

Dochód z darowizn zostanie przekazany na zakup dźwigu, który pozwoli uruchomić windę dla pacjentów na oddziałach szpitalnych oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego, który przekłada się na poprawę jakości, bezpieczeństwa i standardów opieki nad pacjentem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również