Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: 29-letni obywatel Białorusi dotkliwie pobity i okradziony. Zatrzymano sprawców

  • Dodano: 2023-04-25 06:45, aktualizacja: 2023-04-25 07:04

Mikołowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na obywatelu Białorusi, który przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. 29-latek został dotkliwie pobity, a następnie okradziony. Decyzją sądu jego oprawcy trafili do tymczasowego aresztu.

Tymczasowo aresztowani za rozbój

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia przed południem przy torowisku niedaleko osiedla Mickiewicza w Mikołowie. Jak ustalili policjanci, 29-letni Białorusin przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Mężczyzna, który miał mu załatwić etat, zaprowadził go w ustronne miejsce i zadzwonił po swoich znajomych. Ci dotkliwie pobili go i zabrali mu telefon, kartę bankomatową oraz gotówkę.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Zadanie nie było łatwe, ponieważ dysponowali jedynie rysopisem. Na miejscu pracował także policyjny pies. 17 kwietnia w ręce policjantów wpadł pierwszy agresor, 26-letni mikołowianin. Wtedy też ustalono tożsamość drugiego.

Wobec podejrzanych policja złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie. W piątek 21 kwietnia sąd przychylił się do niego i zastosował najsurowszy z możliwych środków zapobiegawczych. 19- i 26-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Obywatel tego kraju

    Tak jakby Polacy nie jeździli na zachód do pracy ! Świętoszki ! Zawsze cud naród!

  • Obywatel

    Świętoszki Pokolenie JP II

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również