Wiadomości z Mikołowa

Krzysztof Wierzbicki ze złotem Mistrzostw Europy!

• Dodano: 2018-12-05 09:15

Kolejny wielki sukces na koncie mikołowskiego sportowca. Krzysztof Wierzbicki wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w litewskim Kaunas!

Krzysztof Wierzbicki zwyciężył w swojej kategorii wagowej (do 105 kg) i dziś zajmuje drugie miejsce wśród Najlepszych Zawodników w kategorii OPEN, zaraz za Anatolijem Novopismennyim z Ukrainy. Ważący ponad 99 kilogramów mikołowianin zaliczył trzy udane próby w przysiadzie ze sztangą: 285, 297,5 i 305 kg. O wygranej Wierzbickiego z dumą poinformował na Facebooku MOSiR Mikołów.

Mimo, że przygotowania nie szły według planu to udało mi się wstać 305 przy tak niskiej wadze. To podbudowało moją wiarę, bo po moich ostatnich nieudanych zawodach w Kanadzie omal nie zakończyłem kariery! Okazuje się, że wcale te moje "marne" przysiady nie są takie marne. Wynikiem zdobyłem srebrny medal w tym boju – wspomina Krzysztof Wierzbicki.

Lepszy od naszego zawodnika okazał się jedynie ważący 104,5 kg Ernst Gross z Rosji.

W wyciskaniu leżąc, Wierzbicki zaliczył trzy uznane przez sędziów próby: 185, 192,5 i 195 kilogramów, zajmując w tej części zmagań szóste miejsce. Pierwszą lokatę zajął Irlandczyk, 27-letni Barry Pigott.

Klata jak to klata...liczyłem na 200, poszło by 197.5 ale wolałem zbierać kilogramy do rekordu świata – podsumowuje mikołowianin.

Nasz zawodnik nie jest jednak zadowolony z martwego ciągu:

Ciągi... pokazałem, że mogę. Że stać mnie jeszcze na rekordy. Podniosłem... ale sędziowie stwierdzili, że źle, niestety. Oczywiście miałem do wyboru czy walczę o OPEN czy walczę o REKORD ŚWIATA W TOTALU i MARTWYM. Wybór jasny i prosty - REKORD. Mimo tego, że nie mam REKORDU na dzień dzisiejszy zajmuje druga lokatę w klasyfikacji wszystkich zawodników zawodów.

W tym boju Wierzbicki zaliczył dwie na trzy próby: 350 i 372,5 kilogramów. Nie udało się podnieść 390,5 kilogramów, jednak mikołowianin zajął ostatecznie pierwsze miejsce. Srebro zdobył Filip Lindstrom ze Szwecji, a trzecie 26-letni Włoch Valentino Durastanti.

Zmagania Krzysztofa Wierzbickiego można zobaczyć na kanale Europejskiej Federacji Trójboju Siłowego na Youtube.

Gratulujemy naszemu sportowcowi i życzymy dalszych sukcesów!