Wiadomości z Mikołowa

Koronawirus w powiecie mikołowskim?

 • Dodano: 2020-03-28 07:45, aktualizacja: 2020-04-01 11:30

Znamy już szczegóły dotyczące 10 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. O 51 przypadkach w całej Polsce, w tym 10 w naszym regionie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym bilans zachorowań w woj.śląskim wzrósł do 141.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Bytomiu. Kobieta zachorowała poprzez kontakt z osobą zakażoną.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Dodatni wynik pokazały też próbki pobrane od kobiety z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkańcy, którzy leczą się teraz w domu, zakazili się najprawdopodobniej poza swoim domem.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19.

W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza naszym województwem.

Trwa ustalanie źródła zakażenia w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego. Mieszkanka jest w szpitalu w Częstochowie.

W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy.

Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym.

Dwa tygodnie temu z Francji wrócił starszy mężczyzna, który w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach i pozostaje w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

Zgodnie z danymi na 8.00 rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 2 655 próbek. W województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Komentarze (5)    dodaj »

 • Dusia

  Powiat jest długi i szeroki. Może jakieś konkrety?? Z jakiego miasta? W jakim szpitalu przebywa??

 • Pan

  Co za bełkot z tą " siłą wieku ..."

 • Kloszard

  Też mnie to kłuje w oczy :) słownik rozbudowany.. nawet się podpisać nie potrafi

 • Kris

  Teraz zes sie obudziol jak wirus u nos juz od 4 marca rychlo wczas

 • jorguś

  Bardzo dobrze że ktoś pomyślał o informacji o zachorowaniach w naszym regionie. O ile wiele osób obecnie bagatelizuje problem to po uzyskaniu informacji że np w naszej miejscowości czy na naszej ulicy wykryto zakarzenie koronawirusem wszyscy założymy maski na dziób i u bierzemy rękawiczki wychodząc z mieszkania a znajomych będziemy witać machając z daleka ręką...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również