Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Koniec walki. Odeszła Gosia Kaczmarczyk

  • Dodano: 2017-12-28 17:15

Walczyła do ostatnich chwil. Rak okazał się silniejszym przeciwnikiem. Z żalem zawiadamiamy o śmierci dzielnej mikołowianki, Małgorzaty Kaczmarczyk.

Dziś nad ranem zmarła pochodząca z Mikołowa 35-letnia Gosia Kaczmarczyk, walcząca od wielu miesięcy z glejakiem mózgu IV stopnia. O jej odejściu poinformowali bliscy za pośrednictwem prywatnego konta zmarłej na Facebooku, a także profilu akcji charytatywnej na rzecz jej leczenia.

Pierwszy raz napisaliśmy o tragicznej sytuacji chorej, a także jej rodziny na początku tego roku. Początkowe objawy w postaci niezwykle silnych migren pojawiły się dwa lata temu i zaniepokoiły Małgorzatę na tyle, że błyskawicznie trafiła do neurologa. Jako matka karmiąca roczną córeczkę nie mogła przyjmować wielu leków, a dolegliwości nasilały się. Badanie neurologiczne potwierdziło na tyle duże nieprawidłowości w obrazie pacjentki, że lekarka zdecydowała się na skierowanie Pani Małgorzaty na pilną hospitalizację. Wykonana w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach tomografia komputerowa głowy przyniosła tragiczną diagnozę – rak. Później okazało się, że to gwieździak anaplastyczny, określany również jako glejak.

Gosia przeszła kilka operacji. Później postanowiła zawalczyć o swoje życie poprzez kosztowną terapię alternatywną. Mówiła wtedy:

Za dużo przeszłam, żeby się tak po prostu poddać. Wierzę w dobre serducha ludzi i że będę mogła zawalczyć po mojemu.

Mikołowianie i mieszkańcy wielu miast województwa śląskiego, a nawet całej Polski wspierali Małgosię w trudnej drodze do odzyskania sił i zdrowia. Niestety, rak okazał się być zbyt agresywny.

Gosia zostawiła kochającego męża, wspierającą ją rodzinę i osierociła trójkę wspaniałych dzieciaków: Iwo, Aleksa i malutką Lenkę.
Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej autorka i cała redakcja portali silesia.info.pl składają kondolencje i głębokie wyrazy współczucia.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Nieznajomy

    Kondolencje dla dzielnej rodziny i lepszego życia tam, gdzieś Pani Małgorzato...czekaj w radości na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.