Wiadomości z Mikołowa

Komendant podziękował kobiecie za obywatelską postawę w sprawie nietrzeźwego kierującego

 • Dodano: 2022-09-05 07:00, aktualizacja: 2022-09-04 12:13

Kampania społeczna pod hasłem "Nie reagujesz-akceptujesz" trwa od 11 lat i nadal cieszy się sporym odzewem. W mijającym tygodniu pracownica jednego z mikołowskich marketów zareagowała wobec klienta, który przyjechał do sklepu będąc w stanie nietrzeźwości.

Podziękowanie dla bohaterki

Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podziękował Pani Katarzynie za właściwą reakcję i stanowczy sprzeciw wobec naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

O będącym pod wpływem alkoholu kierującym informowano w poniedziałek 29 sierpnia w artykule "Poszukiwany i nietrzeźwy przyjechał do sklepu budowlanego." Dodatkowo okazało się, że samochód, którym 53-latek przyjechał na zakupy, nie miał aktualnych badań technicznych, a on sam w 2019 roku stracił uprawnienia do kierowania za jazdę pod wpływem alkoholu.

Szef mikołowskich policjantów podinsp. Dariusz Klimczak spotkał się z Panią Katarzyną i podziękował jej za prawidłową reakcję. Komendant podkreślił, że takie zachowanie wymaga odwagi, zatem zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek. Pani Katarzyna otrzymała list gratulacyjny i drobny upominek.

Komendant podziękował kobiecie za obywatelską postawę w sprawie nietrzeźwego kierującego / fot. KPP Mikołów

Komentarze (6)    dodaj »

 • KubaBatanachama

  Bez względu na słuszność sprawy nikt nie toleruje w swoim otoczeniu donosiciela. Tym jednak razem mikołowska policja przeszła samą siebie publikując zdjęcie donosicielki. Nikt już nie będzie patrzył na tę babę po staremu, a osoba na którą doniosła znając jej wizerunek i miejsce pracy będzie mogła bardzo łatwo jej,, podziękować" za,, przysługę". Oczywiście, policjanty działały w dobrej wierze propagując i nagradzając najnowszą,, cnotę" Polaków jaką stało się donosicielstwo. Tylko w ten sposób policja może się skupić na zastraszaniu i karaniu Polaków gdyż donosiciele wyręczają ich od szukania przestępców...

 • Mikołowianin

  Pieprzysz facet jak zwykle. Dobrze zrobiła że zadzwoniła, przynajmniej nikogo nie zabił. Tylko miala to zrobić tak, żeby nawet policja nie wiedziała kto zgłasza, a już pozowanie do zdjęcia i publikowanie go to idiotyzm w czystej postaci.

 • KubaBatanachama

  Facet pijacy byli są i będą i bzdurą jest że bez kapusiów na drogę nie można było wyjść bo zaraz cię pijak przejechał. Kiedyś było 70 tys policjantów, teraz mamy 130 tysięcy więc niech robią swoją robotę zamiast szalejąc nieoznakowanymi radiowozami powodować jeszcze większe zagrożenie na drogach po to by ratować budżet państwa. Jeśli myślisz że skłócanie społeczeństwa państwowy terror służą poprawie bezpieczeństwa to masz kompletnie wyprany mózg przez propagandę. Skłóconym i zastraszonym narodem najlepiej się rządzi. W czasie wojny ludzie się bali okupanta ale trzymali się razem a teraz dochodzi do tego że Polak się boi Polaka a sąsiad sąsiada. Czy to ci się podoba?

 • Mikolowianin

  Wyraźnie należysz do grupy tych, którzy dopiero jak sami padną ofiarą przestępstwa, krzyczą łapać bandziora. Nie 130 tys tylko 103. A razem z ukrami to jest nas już chyba ze 45 mln. Przy każdym policjanta się postawić nie da. Zgłaszanie i zapobieganie przestępstwu to nie jest donos. Chcesz chronić bandziora, który za chwilę może wyrządzić komuś krzywdę? A donos to jest na sąsiada do urzędu skarbowego jak ten sobie nowe auto kupił, albo ognisko rozpalił i kiełbasę piecze.

 • KubaBatanachama

  Mikołowianin, Ty to masz najwyraźniej już całkiem wyprany przez propagandę mózg. W mojej ocenie KAŻDA współpraca z aparatem represji jest zła. Co ci dał wprowadzony na drogach i pogłębiany zamordyzm-czy jest mniej wypadków? Czy fakt że jako obywateli tego kraju pozbawiono nas większości praw gwarantowanych przez Konstytucję sprawił że przestępczość znikła? NIC PODOBNEGO! Żyjemy jak za okupacji- inwigilowani i terroryzowani przez własne państwo, a stojący ponad prawem policjant może ukarać nas za wszystko i zrobić co mu się podoba. I ja mam pochwalać fakt że ktoś na kogoś donosi, jakby Polacy nie mieli się czego bać i innych problemów? Ten kraj nie ma dla nas NIC oprócz podatków i coraz większego zamordyzmu, dlaczego mamy się jeszcze bać jeden drugiego?

 • Mikołowianin

  Ostatni raz ci odpisuję, bo dyskusja z tobą jest bez sensu. Skoro ja mam wyprany mózg to ty na pewno, ale to na bank nie masz go wcale.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również