Wiadomości z Mikołowa

Kolizja na ulicy Wyzwolenia. 28-latka najechała na tył pojazdu

  • Dodano: 2022-01-18 10:30

Warunki pogodowe, jakie wczoraj pojawiły się tuż po południu spowodowały znaczne utrudnienia dla kierowców. Na jezdni pojawił się lód, który na moment wręcz sparaliżował ruch. Policjanci mikołowskiej drogówki odnotowali kilka kolizji. 28-letnia kobieta, która najechała na tył poprzedzającego ją samochodu, odczuła, wprowadzone w styczniu, zmiany w taryfikatorze mandatów. Za spowodowanie kolizji otrzymała 1020 złotych grzywny i 6 punktów karnych.

Wysoki mandat dla 28-latki za spowodowanie kolizji

Kolizja miała miejsce w poniedziałek 17 stycznia, po godzinie 13.00 w centrum Mikołowa na ulicy Wyzwolenia. Kierująca Volkswagenem Golfem 28-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej nie dostosowała odległości od poprzedzającego ją Volvo i najechała na tył samochodu, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Chwila nieuwagi kosztowała ją nieco ponad 1000 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami. Być może dzięki temu więcej osób będzie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i uniknie przykrej niespodzianki na początku roku, jaką będzie wysoki mandat, otrzymany za popełnione wykroczenie - czytamy w komunikacie mikołowskiej policji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.