Wiadomości z Mikołowa

Koleje Śląskie: Zmiana rozkładu i utrudnienia na trasie Mikołów-Leszczyny

  • Dodano: 2019-03-07 16:45

Już od niedzieli, 10 marca zostaje wprowadzona korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Pasażerowie z Mikołowa muszą liczyć się z utrudnieniami – 18 marca zacznie się remont odcinka Mikołów-Leszczyny prowadzony przez PKP PLK. 

Koleje Śląskie: rozkład i zmiany od 10 marca

Mikołowianie i mieszkańcy całego powiatu mikołowskiego przez miesiąc nie będą mieli możliwości dojechania pociągami Kolei Śląskich do Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza. 10 marca spółka wprowadza korektę rozkładu jazdy. Część zmian dotyczy pasażerów linii S7, S71 i S72, czyli tych, które obsługują stacje kolejowe Mikołów, Łaziska Górne, Łaziska Górne Brada, Orzesze i Orzesze Jaśkowice.

od 18 marca do 18 kwietnia zamknięcie będzie dotyczyć odcinka Mikołów – Leszczyny. Pomiędzy tymi stacjami zamiast pociągów będą musiały kursować autobusy zastępcze – informuje biuro prasowe Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie: utrudnienia na trasie Mikołów – Leszczyny

Wprowadzane zmiany trzeba będzie uwzględnić przy planowaniu podróży, szczególnie w przypadku osób podróżujących na tej trasie do pracy czy szkoły. 

Koleje Śląskie porozumiały się jednak z innymi przewoźnikami. Zgodnie z informacją biura prasowego spółki, by zniwelować powstałe niedogodności, w pociągach innych spółek przewozowych będą honorowane bilety KŚ. 

Oznacza to, że na najbardziej newralgicznych odcinkach podróżni będą mogli korzystać z pociągów tych przewoźników na podstawie naszych biletów. Honorowanie biletów zostanie wprowadzone w pociągach Przewozów Regionalnych na odcinku Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki (w obu kierunkach) w terminach 18.03-18.04 oraz 11.05-27.05. W tym wypadku do dyspozycji naszych podróżnych są wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych i odwrotnie – informuje KŚ.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Seja2018

    Jak by mi było można w jaskowicach przesiadek zrobic skoro na leszczyny remontują i przez średnie zrobić no cóż polska kolej a mój szef zły znowu spóźniony

  • Zug

    Pociągi mogą jeżdzić przez Łaziska Średnie i już tam pozostać.Taki przebieg jest od lat oczekiwany z utęsknieniem przez mieszkańców Łazisk na wyremontowanej szybkiej trasie Tychy Orzesze.

  • Miko

    Straszna wiadomość, trasa codziennie przemierzana przez studentów i uczniów rybnickich szkół średnich. Miesiąc czasu to bardzo długo na takie utrudnienia..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również