Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wszystkie środki komunikacji metropolii razem. Metrobilet już w maju!

  • Dodano: 2019-05-08 15:00, aktualizacja: 2019-05-09 09:17

Jeszcze w tym miesiącu w taryfie komunikacyjnej Zarządu Transportu Metropolitalnego pojawi się nowy bilet. Wkrótce będzie można jeździć komunikacją miejską i pociągiem w ramach jednego Metrobiletu, w jednej z sześciu stref.

Prace nad wprowadzeniem wspólnego biletu na komunikację miejską i kolej trwały od października ub. roku, kiedy marszałek województwa śląskiego podpisał porozumienie w sprawie wdrożenia wspólnego biletu okresowego na autobus, tramwaj, trolejbus i pociąg. Obecnie trwają testy oprogramowania, aby metrobilet został uruchomiony jeszcze w maju – informuje Michał Kasperczyk, rzecznik PKM Tychy.

Bilet miesięczny obowiązujący w komunikacji miejskiej i pociągach Kolei Śląskich wejdzie do sieci sprzedaży Zarządu Transportu Metropolitalnego jeszcze w maju. Całą metropolię podzielono na sześć stref. W każdej z nich metrobilet będzie oznaczony innym kolorem.

Cena metrobiletu w strefie "kolorowej" obejmuje komunikację autobusową, tramwajową i trolejbusową na całym obszarze metropolii oraz wskazaną kolorem linię kolejową wraz z wszystkimi przystankami kolejowymi na terenie Katowic.

Metrobilet ZTM i Kolei Śląskich - strefy i ceny

Metrobilet centralny: Katowice (stacje kolejowe na terenie Katowic oraz komunikacja miejska na terenie Katowic). Cena biletu miesięcznego: 119 zł

  • Metrobilet pomarańczowy: Kobiór, Tychy, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice. Cena biletu: 179 zł
  • Metrobilet żółty : Tarnowskie Góry, Nakło Śląskie, Radzionków, Bytom, Chorzów, Katowice. Cena biletu: 179 zł
  • Metrobilet zielony: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów Batory, Katowice. Cena biletu: 179 zł
  • Metrobilet czerwony : Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Katowice. Cena biletu: 179 zł
  • Metrobilet niebieski : Bieruń, Chełm Śląski, Imielin, Mysłowice, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

Pasażerowie komunikacji miejskiej i kolejowej, którzy poruszają się po terenie całej Metropolii będą mogli nabyć obowiązujący we wszystkich sześciu strefach, który obejmuje wszystkie przystanki kolejowe na całym obszarze metropolii. Jego cena to 229 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również