Wiadomości z Mikołowa

Kierujący z 2 promilami alkoholu w organizmie uderzył w zaparkowany samochód w Mikołowie!

  • Dodano: 2023-11-09 09:30

Policjanci mikołowskiej jednostki wyjaśniają okoliczności związane z kolizją na parkingu przy jednym z mikołowskich ośrodków rehabilitacyjnych. Według relacji świadka, kierujący samochodem marki chrysler uderzył w zaparkowane auto i szybko odjechał. Zatrzymany w centrum Mikołowa 42-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolizja na parkingu: pijany kierowca zatrzymany w Mikołowie

8 listopada około godziny 16.00 policjanci prewencji zostali skierowani na ulicę Katowicką w Mikołowie, gdzie na parkingu przy miejscowym ośrodku rehabilitacji doszło do kolizji dwóch samochodów. Sprawcą zdarzenia miał być pijany mężczyzna. Podejrzewany kierowca uciekł z miejsca, jednak szybko został zlokalizowany w ś cisłym centrum miasta. Zatrzymany na ulicy Konstytucji obywatel Ukrainy został poddany badaniu alkomatem z wynikiem ponad 2 promile. Kierujący chryslerem stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Stężenie alkoholu we krwi poniżej 0,5 promila uważane jest powszechnie za niegroźne, jednak już wtedy dochodzi do zaburzeń w pracy wielu ośrodków, m.in. ruchu czy widzenia. Na poziomie około 0,7 promila człowiek się coraz bardziej pobudzony, obniża się samokontrola. Konsekwencją jest błędna ocena własnych możliwości, co jest szczególnie groźne, gdy trzeba szybko ocenić sytuację, np. na drodze. O kolizję zatem nietrudno, gorzej, gdy dojdzie wypadku!

Każda publikacja związana z zatrzymaniem kierującego pod wpływem alkoholu ma na celu zobrazowanie odbiorcom skali problemu oraz realizację założeń o charakterze prewencyjnym i profilaktycznym. Nawet najmniejsza dawka alkoholu, może być przyczyną zupełnie niepotrzebnych sytuacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również