Wiadomości z Mikołowa

Pierwszy polski osioł sardyński urodził się w Mikołowie! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-11-08 14:15, aktualizacja: 2023-11-09 08:46

Mamy niezwykle dobrą wiadomość! W Mikołowie urodził się pierwszy w Polsce osioł sardyński. Zobaczcie w naszej galerii pierwsze zdjęcia uroczego osiołka, a w zasadzie oślicy!

Mikołów. Pierwsze narodziny osła sardyńskiego w Polsce!

W sobotę 4 listopada br. około godziny 7:00 w kompleksie Fisch Park "Rybołówka" w Mikołowie na świat przyszedł pierwszy w Polsce osiołek sardyński. Osły sardyńskie, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z włoskiej wyspy Sardynia. Wyróżnia je wyjątkowa uroda i charakter. Są niezwykle przyjazne, niewielkie i o mysioszarym umaszczeniu. Do tej pory w Polsce nie urodził się jeszcze żaden przedstawiciel tej rasy.

Rodzicami uroczej małej oślicy są dotychczasowi mieszkańcy mini zoo - Bunia i Benio. Oślica cieszy się dobrym zdrowiem i nie jest już trzymana w izolacji. Od czasu do czasu, jeśli nie jest akurat przy swojej mamie, mogą ją zobaczyć osoby odwiedzające kompleks. 

Konkurs na imię dla małej oślicy

Choć oślica ma już kilka dni, nadal nie została jeszcze nazwana. Zadanie nie jest to łatwe, bo przecież imię musi oddawać jej ośli charakter, dlatego o Waszą pomoc zwracają się jej opiekunowie, którzy ogłosili konkurs. Macie pomysł na imię dla pierwszej urodzonej w Polsce oślicy sardyńskiej?

Komentarze (1)    dodaj »

  • Michalina

    Cudo - śliczna :}

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również