Wiadomości z Mikołowa

Kamery w przejściu między Leroy Merlin a Auchan? Mieszkańcy chcą większego bezpieczeństwa

  • Dodano: 2021-09-20 11:45

Są szanse na kamery monitoringu w podziemnym przejściu dla pieszych łączącym Leroy Merlin i Auchan? Radna Aneta Esnekier z apelem mieszkańców o zwiększenie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo mieszkańców przede wszystkim – ten cel powinien przyświecać każdemu samorządowi. To szczególnie ważne w okolicach, które z racji ukształtowania terenu mogą stać się miejscami, w których trudno zapewnić bezpieczeństwo w stu procentach.

Mowa tutaj np. o przejściach podziemnych, w których większość osób nie czuje się swobodnie i często unika korzystania z nich, szczególnie w godzinach nocnych czy porannych. Stąd pomysł montażu kamer w takich miejscach.

Aneta Esnekier sprawą bezpieczeństwa przejść podziemnych na Recie zajmuje się już od dłuższego czasu i za sprawą intensywnych działań udało się kilka miesięcy temu zamontować kamery monitoringu miejskiego w przejściach Reta – Wyzwolenia i Reta – Orlen (Auchan).

Radna odbyła konsultację z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i okazało się, że kamery zamontowane w tych miejscach przynoszą spodziewany efekt w postaci ograniczenia aktów wandalizmu, większej czystości i poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Stąd pomysł, aby pójść za ciosem i zamontować kamery również w trzecim przejściu podziemnym dla pieszych. Mowa o łączniku w pobliżu Leroy Merlin – Auchan. Radna idąc za potrzebami mieszkańców postanowiła wnieść wniosek o realizację tej inwestycji.

Monitoring w podziemnym przejściu dla pieszych na Recie?

W bieżącym roku Biuro Zarządzania Bezpieczeństwem prowadzi postępowanie inwestycyjne dotyczące zakupu, instalacji i konfiguracji punktów kamerowych w rejonie budynku przy ul. Miarki 15 oraz na terenie placu zabaw przy ul. Klonowej – informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Jednak urząd nie zamierza porzucić planów montażu monitoringu w tym miejscu. Mieszkańcy dostali zapewnienie, że do końca tego roku zostanie przeprowadzona ocena możliwości technicznej rozbudowy monitoringu we wskazanym miejscu wraz z określeniem orientacyjnych kosztów inwestycji.

Jeśli znajdą się środki w budżecie miasta, montaż kamer monitoringu w bodaj najczęściej użytkowanym przejściu podziemnym na Recie zostanie ujęty jako zadanie inwestycyjne gminy na 2022 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.