Wiadomości z Mikołowa

Goście z Neuss odwiedzili mikołowskie szkoły

  • Dodano: 2022-05-20 06:30, aktualizacja: 2022-05-19 22:23

Drugi dzień (19 maja) wizyty przedstawicieli Komisji Edukacji Reńskiego Powiatu Neuss w Powiecie Mikołowskim upłynął pod znakiem odwiedzin placówek edukacyjnych.

Pierwszą był Zespół Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie, w której tego dnia obchodzono Dzień Patrona, bowiem placówka nosi imię Marii Grzegorzewskiej.

Jest ona patronką kilkudziesięciu szkół specjalnych w Polsce, zaś rok 2022, w którym mija sto lat od utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej ustanowiony został Rokiem Marii Grzegorzewskiej. I właśnie przybliżenie jej sylwetki przez uczniów Dwójki, stało się jednym z punktów wizyty delegacji Komisji Edukacji Reńskiego Powiatu Neuss w Powiecie Mikołowskim.

Wizyta gości z Neuss

W trakcie odwiedziny w ZS nr 2 Specjalnych goście z Neuss, wspólnie z uczniami i nauczycielami tej placówki uczestniczyli w warsztatach przygotowywania kwiatów z bibuły. Mieli także okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wyglądają zajęcia lekcyjne, odwiedzić bibliotekę czy też specjalistyczne pracownie.

Nie zabrakło również pytań dotyczących specyfiki szkolnictwa specjalnego w naszym kraju i porównań do systemu nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Niemczech.

Tego samego dnia członkowie jedenastoosobowej delegacji zaproszeni zostali do Zespołu Szkół Technicznych, w której mogli zapoznać się z systemem edukacji zawodowej w Polsce, o czym mówiła dyrektor ZST Elżbieta Jabłońska, a także zobaczyć bazę szkoły. Po prezentacji przeszedł czas na zwiedzenie wybranych pięciu pracowni w szkole i warsztatach. Goście z Neuss zobaczyli między innymi nad jakimi projektami pracują uczniowie klasy reklamy oraz odwiedzili jedną z pracowni informatycznych.

Wizyta gości z Niemiec rozpoczęła się 18 maja i potrwa do niedzieli 22 maja, i jest dofinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.