Wiadomości z Mikołowa

Gdzie wybrać się w czasie Majówki? Piękne miejsca na Śląsku, które warto odwiedzić

  • Dodano: 2021-04-28 13:45

Przed nami długi, majówkowy weekend. Mimo zamknięcia hoteli i wielu innych atrakcji, w naszym regionie nadal ciekawie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Specjalnie dla was stworzyliśmy listę urokliwych miejsc, które warto odwiedzić podczas majówkowego weekendu.


Park Zamkowy w Pszczynie

Planując rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu, warto zastanowić się nad wizytą w Pszczynie – bardzo urokliwym mieście z przepięknym rynkiem, które kojarzy się głównie z Zagrodą Żubrów. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest Zamek Pszczyński, w którym znajduje się muzeum – niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, obiekt jest obecnie zamknięty. Na szczęście turyści mają okazję obejrzeć budynek z zewnątrz, spacerując po pięknym parku zamkowym. To wspaniałe miejsce na zorganizowanie rodzinnego pikniku i cieszenie się piękną, wiosenną pogodą. Przy okazji wizyty w Pszczynie warto zajrzeć do słynnej pokazowej zagrody żubrów, która znajduje się nieopodal parku. 

fot. Wikipedia

fot. Wikipedia


Jezioro Paprocańskie

Czasami pięknego miejsca do spacerowania nie trzeba daleko szukać – przechadzka wzdłuż tyskiego jeziora jest świetnym pomysłem na majówkowy wypoczynek. Wokół obiektu znajduje się kilka punktów gastronomicznych, które wydają posiłki na wynos. Tyski MOSiR prowadzi również wypożyczalnię sprzętu wodnego, między innymi rowerków wodnych oraz kajaków. Rodzinny wypoczynek może urozmaicić także gra miejska „Zgrane Tychy”, której celem jest rozwiązanie zagadki u boku Sherlocka Holmesa. Wymaga ona ciągłego przemieszczania się wzdłuż jeziora, co z pewnością urozmaici rodzinny wypoczynek. 

Jezioro Paprocany


Park Śląski

To jedno z najbardziej obleganych przez spacerowiczów miejsc w aglomeracji górnośląskiej. Uciekając od miejskiego zgiełku, mieszkańcy nie tylko Chorzowa, ale również miast ościennych tłumnie odwiedzają kompleks parkowy. Teren jest przystosowany dla osób lubiących aktywny wypoczynek – jazdę na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Znajdzie się również miejsce dla spacerowiczów. Jedną z atrakcji parku jest kolejka linowa „Elka”, z której można podziwiać zielony krajobraz. Na terenie parku jest wiele miejsc do zorganizowania spontanicznego pikniku. 

Park lski


Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Planując wypoczynek z dziećmi, warto wziąć pod uwagę wizytę w chorzowskim ZOO. Jest to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, lecz również na naukę czegoś nowego. W chorzowskim ogrodzie zoologicznym można podziwiać lwy, tygrysy, niedźwiedzie, wiele gatunków małp i gadów, słonie, żyrafy oraz pingwiny, które otrzymały zupełnie nowy wybieg. Bilety można zakupić zarówno w kasie przy wejściu na teren ZOO, jak i przez Internet. 

ZOO Chorzw


Miasto Cieszyn

Cieszyn to jedno z najpiękniejszych miast na Śląsku. Oprócz pięknej architektury i pysznej, czeskiej kuchni, jest pełne wielu zabytków i atrakcji. Punktem obowiązkowym do odwiedzenia w Cieszynie jest Wzgórze Zamkowe – to właśnie tam znajduje się zabytkowa rotunda pod wezwaniem św. Mikołaja, którą codziennie oglądamy na banknocie 20-złotowym. Tym, którzy bardzo tęsknią za wyjazdami za granicę, proponujemy spacer po Cieszyńskiej Wenecji, o wyjątkowym, włoskim klimacie. Podczas spaceru po Cieszynie warto zatrzymać się przy studni Trzech Braci, z którą wiąże się legenda o powstaniu miasta.

Cieszyn


Śląski Ogród Botaniczny

Miłośnikom przyrody i długich spacerów proponujemy wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Ogród podzielony jest na dwie części – Żółtą oraz Czerwoną. Oprócz pięknej roślinności, która przy okazji rozpoczynającej się wiosny zaczyna rozkwitać, można skorzystać z wieży widokowej, aby podziwiać teren ogrodu z góry. Dzieci również znajdą tam coś dla siebie – na terenie ogrodu znajduje się duży plac zabaw. Wizyta w ogrodzie botanicznym jest świetną okazją na poszerzenie swojej wiedzy na temat ekologii oraz biologii. 

Ogrd Botanicznyfot. Wikipedia

Park tematyczny w Rybniku

Rybnicki park tematyczny to miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Rodzice mogą spacerować w pięknych okolicznościach przyrody, podczas gdy dzieci bawią się na dużym placu zabaw. Oprócz tego na terenie parku znajdują się przeróżne przyrządy służące do wykonywania prostych eksperymentów naukowych. Miłośnicy sportu również znajdą tam coś dla siebie – wytyczono specjalne ścieżki dla osób jeżdżących na rolkach czy na rowerach. 

Park Tematyczny Rybnikfot. UM Rybnik

W województwie śląskim jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić w tegoroczną majówkę. Podzielcie się w komentarzach, gdzie wy zamierzacie spędzić swój wolny czas podczas weekendu majowego! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również