Wiadomości z Mikołowa

Dzień Dziecka 2022 już jutro! Co miasto przygotowało dla najmłodszych mikołowian?

  • Dodano: 2022-05-31 07:45, aktualizacja: 2022-05-31 08:01

Już w środę wszystkie dzieciaki w mieście będą obchodzić swoje święto! Co wydarzy się w Mikołowie z okazji 1 czerwca? Miejskie instytucje przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych.

Każdy mały mikołowianin z utęsknieniem czeka na 1 czerwca. Niewątpliwie Dzień Dziecka jest jednym z najradośniejszych świąt w kalendarzu i prawie wszyscy rodzice przygotowują z tej okazji prezenty, a wielu z nas zamierza wypełnić ten dzień wyjątkowymi atrakcjami. Z pomocą przychodzi miasto i miejskie instytucje w Mikołowie. Co przygotowano z okazji Dnia Dziecka 2022?

W środę 1 czerwca Stowarzyszenie św. Józefa „Jesteśmy” i Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek i zastępca burmistrza Mikołowa, Iwona Spychała-Długosz zapraszają na "Dzień Dziecka w tajemniczym ogrodzie".

Wydarzenia odbędzie się od 16.00 do 18.30 na ul. Okrzei 27 (wjazd od os. Norwida). W programie animacje, gry i zabawy, kąciki czytelniczy i muzyczny, a także konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka dla milusińskich!

Dzień Dziecka 2022 w Mikołowie. Jakie atrakcje przygotowano?

Kilka dni po Dniu Dziecka, w sobotę 4 czerwca na miejskim rynku będzie miał miejsce Dzień Aktywności Społecznej połączony ze świętowaniem Dnia Dziecka. Imprezę zaplanowano od godziny 10.00 do 15.00.

Najmłodszych na pewno zachwyci wielka maskotka, a nie ma takiego, kogo nie ucieszą figurki z balonów i pokazy baniek mydlanych. Będzie okazja poeksperymentować ze swoim wyglądem – malowanie twarzy, zmywalne tatuaże i bezpieczne farbowanie włosów. Nadmiar energii będzie można wyszaleć na dmuchańcach oraz podczas animacji, o które zadba Party Masters Kids. Na scenie wystąpią goście z Ukrainy oraz uczniowie SP3 Mikołów, którzy pod opieką Beaty Urbacz, Magdaleny Grabowskiej i Felicji Wróblewskiej przedstawią "Muzyczną historię Mikołowa" – zapowiada Miejski Dom Kultury w Mikołowie.

Tego dnia, miejscy urzędnicy odsłonią również zapowiadany od wielu miesięcy pomnik kóz. Wówczas odbędą się również związane z tym wydarzeniem konkursy i gra terenowa.

Co przygotował za to mikołowski MOSiR? W dniach od 3 do 5 czerwca na krytą pływalnię „ Aqua Plant” powraca wodny tor przeszkód „Watermania”! W ubiegłym roku atrakcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mikołowian, więc władze ośrodka postawiły na powtórkę.

Serdecznie zapraszamy dzieci, jak również dorosłych do skorzystania z wodnych atrakcji w godzinach ogólnodostępnych, dobra zabawa gwarantowana! – informują władze MOSiR.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również