Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy z profilaktyką na charytatywnym evencie

  • Dodano: 2022-05-31 07:00, aktualizacja: 2022-05-30 22:15

Nowy dzielnicowy z mikołowskiej komendy wziął udział w charytatywnej imprezie, którą zorganizowano w Mikołowie, między innymi, z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Dziecka.

Dzielnicowy mł.asp. Grzegorz Białek wziął udział w charytatywnym wydarzeniu "Kobieta na medal", który odbył się 28 maja przed południem na Placu Harcerskim w Mikołowie. Wśród atrakcji dla dzieci znalazła się możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. Mundurowy pokazywał dzieciom elementy jego wyposażenia, a także własnego umundurowania i opowiadał o niektórych zadaniach jakie realizuje w codziennej służbie.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Korzystając z okazji policjant zachęcał najmłodszych, by te pamiętały o zasadach bezpiecznej zabawy, a także o przezorności w kontaktach z nieznajomymi. Mł.asp. Białek zwracał uwagę na elementy obrony przed napastnikiem takie jak: stanowcze odmawianie, utrzymywanie dystansu, wołanie POMOCY! w sytuacji zagrożenia, a także, w jaki sposób mają prawo się bronić, aby wyrwać się oprawcy i uciec w bezpieczne miejsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również