Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy spotkał się osobami z niepełnosprawnością

  • Dodano: 2022-05-16 07:00, aktualizacja: 2022-05-15 16:40

Jeden z dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie spotkał się z podopiecznymi miejscowego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzielnicowy asp.sztab. Maciej Dobrowolski to jeden z najbardziej doświadczonych policjantów całego Zespołu Dzielnicowych mikołowskiej komendy. Zajęcia profilaktyczne prowadzi nie tylko w przedszkolach, szkołach, wśród dzieci i młodzieży, ale wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. W piątek, przed południem wziął udział w warsztatach terapii zajęciowej mikołowskiego koła PSONI przy ulicy Plac Salwatorianów, gdzie tłumaczył podopiecznym zasady bezpieczeństwa w czasie korzystania z sieci Internet.

Policjant podkreślał też, że podczas korzystania z różnego rodzaju portali społecznościowych należy przestrzegać określonych zasad, tak aby samemu nie stać się sprawcą cyberprzemocy, która może przybrać formę nękania, straszenia, szantażowania, publikowania lub rozsyłania ośmieszających, kompromitujących treści czy zdjęć, a także podszywania się w sieci pod kogoś innego. Lekcja profilaktyki przyniosła uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również