Wiadomości z Mikołowa

Dwóch 20-latków złapanych na gorącym uczynku. Parali się handlem narkotykami?

  • Dodano: 2022-11-15 06:30, aktualizacja: 2022-11-14 19:48

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wraz policjantami komisariatu z Łazisk Górnych zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie substancje psychotropowe i odurzające.

W jednym z mieszkań łaziskiego osiedla policjanci znaleźli między innymi amfetaminę i blisko 200 tabletek ecstasy. 20-latkowie usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a decyzją sądu jeden z nich został tymczasowo aresztowany.

Dwóch 20-latków zatrzymanych na posiadaniu znacznych ilości narkotyków

W ubiegłym tygodniu do jednego z mieszkań na łaziskim osiedlu Kościuszki weszła grupa policjantów. O narkotykowym dilerze kryminalni mieli informację z prowadzonych wcześniej czynności operacyjnych.

Na miejscu był obecny 20-letni właściciel mieszkania, u którego znaleźli blisko kilogram amfetaminy, ponad 29 działek dilerskich marihuany oraz 196 tabletek. Wstępne badania wykazały, że to ecstasy.

W trakcie przeszukania do mieszkania przyszedł kolejny lokator ze swoją dziewczyną i ich kilkumiesięcznym synem. 20-latek miał przy sobie ponad 50 działek dilerskich marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a dwa dni później zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszeli zarzuty.

Właściciel mieszkania odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających, a także handlu narkotykami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do nawet do 10 lat więzienia. Jego 20-letni kolega usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany i został objęty policyjnym dozorem

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również