Wiadomości z Mikołowa

Dni Mikołowa 2022: Po dwóch latach przerwy wraca Święto Miasta. Wśród gwiazd Mrozu i Cleo

 • Dodano: 2022-04-30 17:00

To już pewne – Dni Mikołowa w 2022 roku się odbędą! Trwające dwa dni Święto Miasta wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Kogo zobaczymy na scenie na mikołowskim rynku? Wśród gwiazd Mrozu i Golec uOrkiestra.

Wiemy, że wielu czekało niecierpliwie. Dziś możemy zaspokoić Waszą ciekawość i podać szczegóły dotyczące DNI MIKOŁOWA w jubileuszowym roku 800-lecia naszego miasta. Zarezerwujcie czas 25 i 26 czerwca, bowiem na mikołowskim rynku wiele atrakcji, a przede wszystkim – wielkie gwiazdy! – zapowiada na swoim profilu na Facebooku Miejski Dom Kultury w Mikołowie.

Mikołowianie z utęsknieniem czekali na wielki powrót Dni Mikołowa po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami sanitarnymi. W 2020 i 2021 roku władze miasta zrezygnowały z organizacji wielkiej imprezy z uwagi na zagrożenie łatwą transmisją koronawirusa w tłumie widzów. W tym roku – podobnie jak w innych miastach regionu, m.in. w Katowicach, Chorzowie czy Żorach – odbędzie się Święto Miasta.

Dni Mikołowa 2022: Kto wystąpi podczas długo wyczekiwanej imprezy?

Miejski Dom Kultury i władze miasta zaprosiły plejadę gwiazd na tegoroczne Dni Mikołowa. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni – pierwszego będzie królować polska muzyka alternatywna i wydarzenie otworzy właśnie... król, czyli Błażej Król znany z niebanalnych tekstów i oryginalnych, gitarowych brzmień.

Po nim scenę przejmie popowo-soulowy Mrozu, a wieczór zamknie wyjątkowy hip-hopowy projekt FOKUS & RAHIM-RETROSPEKCJE, czyli utwory, które artyści tworzyli w ciągu ostatnich trzech dekad w nowych aranżacjach autorstwa Tymoteusza Biesa z gramofonowymi popisami DjWest'a – udziałem wybitnych muzyków związanych z Mikołowem i bogatą oprawą audiowizualną – informuje MDK Mikołów.

25 czerwca – sobota

 • król
 • MROZU
 • FOKUS & RAHIM-RETROSPEKCJE

Niedziela 25 czerwca będzie mocnym uderzeniem dla fanów dobrej zabawy – koncerty rozpocznie diva śląskiej sceny Teresa Werner. Później będzie jeszcze ciekawiej!

Wszystkich fanów popu rozgrzeje do czerwoności będąca u szczytu popularności Cleo, następnie wystąpią najpopularniejsi bliźniacy polskiej sceny muzycznej czyli Golec uOrkiestra, a wieczór zamknie zabawa, której przewodzić będzie DJ C-BooL – zapowiada MDK Mikołów.

26 czerwca – niedziela

 • Teresa Werner
 • CLEO
 • Golec uOrkiestra
 • C-BooL

Rozpiskę godzinową koncertów Miejski Dom Kultury w Mikołowie poda po Majówce.

Nie znajdziecie lepszego sposobu, na te dwa wieczory, więc świętujcie z nami 800-lecie Mikołowa i bawmy się wspólnie z najlepszymi polskimi artystami!  - zapraszają MDK Mikołów i władze miasta.

Komentarze (5)    dodaj »

 • PODPISZ SIĘ

  zaś badziewia. Diva - bez przesady , najgorszy wykonawca który wypromowała SILEZIA

 • PODPISZ SIĘ

  zaś badziewia

 • gregor

  na takie imprezy rynek jest za ciasny zaplecze sanitarne do bani nastepnego dnia klatki kamienic zanieczyszczone i obsikane nie mowiac juz o samym rynku i uliczkach do niego prowadzacych proponuje przeniesc impreze na stadion miejski , na ktorym i tak sie nic ciekawego ostatnio nie dzieje .

 • jorg

  Igrzyska dla pospólstwa żeby przykryć nieudolność władzy samorządowej !!

 • Starsi

  Wielka szkoda,że nie będzie Weekend znów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.