Wiadomości z Mikołowa

Bezpieczny weekend majowy

  • Dodano: 2022-05-02 06:30, aktualizacja: 2022-05-01 20:13

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba śląskich policjantów.

Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majowy wypoczynek czuwa zwiększona liczba patroli policyjnych, głównie ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczęły się już 29 kwietnia. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego.

Apel policji

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apeluje się o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy stosowali do obowiązujących przepisów i limitów prędkości.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Czy Polska policja służy wyłącznie państwu zmuszając kierowców pod groźbą coraz większych kar do przestrzegania przepisów? Dlaczego nasi,, struże prawa" tak bardzo gorliwi w szerzeniu zamordyzmu na drogach nie wywierają presji na zarządców dróg z powodu ich fatalnego stanu, złego oznakowania czy niebezpiecznych przejść dla pieszych oraz przystanków komunikacji publicznej? Czy fakt bycia Polskim kierowcom oznacza tylko obowiązki i kary? A gdzie obowiązki państwa wobec obywateli? Czy w zamian za nasze gigantyczne, bo najwyższe w Europie podatki nie zasługujemy już na jazdę po normalnych i bezpiecznych (dla nas i pojazdów) drogach?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.