Wiadomości z Mikołowa

Dni Mikołowa 2021 nie będzie! Co z pozostałymi imprezami w sezonie? Znamy szczegóły

  • Dodano: 2021-06-14 11:45

W nadchodzące wakacje mikołowian czeka powtórka z zeszłego roku. Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany władz Mikołowa dotyczące imprez masowych.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się oficjalnie, że Dni Mikołowa 2021 wypadają z grafiku wydarzeń kulturalnych w mieście. Niestety, powód jest wiadomy – z powodu pandemii nie dopuszczono do organizacji imprez masowych powyżej 250 osób, a w limit ten nie wchodzą osoby zaszczepione. Do tej pory Dni Mikołowa liczyły nawet do 5 tysięcy widzów – liczby mówią same za siebie.

Jeśli jednak w przypadku dużych imprez biletowanych, jak m.in. FEST Festival w Chorzowie czy o ogólnopolskim zasięgu jak Pol’and’Rock organizacja pozwala na wprowadzenie na teren wydarzenia wyłącznie osób po dwóch dawkach szczepionki, tak w przypadku imprez miejskich, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Mikołowa i powiatu jest praktycznie niemożliwe i wyklucza dużą grupę potencjalnych widzów.

W tym roku nie będzie Dni Mikołowa, gdyż nie dopuszczono możliwości organizacji imprez masowych i raczej się na to nie zanosi. Ale mam nadzieję, że w 2022 roku i dodatkowo przy okazji 800-leciu naszego miasta odbijemy sobie te stracone lata – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Dni Mikołowa 2021 nie będzie! Czy inne wydarzenia kulturalne i imprezy również się nie odbędą?

Mimo tego, że w tym roku nie ma co liczyć na organizację Dni Mikołowa to miasto planuje szereg innych wydarzeń kulturalnych, w tym muzycznych czy filmowych o mniejszym zasięgu, spełniających wymogi dotyczące obostrzeń sanitarnych.

Już w ten piątek, 18 czerwca o godzinie 19 na mikołowskim rynku odbędzie się koncert finałowy EPICENTRUM.

Na scenie pojawią się zespoły muzyczne złożone z naszych Uczniów i nauczycieli oraz Gości specjalnych. Ten koncert to wielki krok w rozwoju muzycznym, bo występ na scenie, przed publicznością, z zespołem, to ważne wydarzenie dla każdego adepta muzyki, trudne do opisania słowami – przekonują organizatorzy.

Wiadomo również, że podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się pełnowymiarowe Letnie Granie. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy UM Mikołów, Tomasz Rogula, cykl 8 piątkowych koncertów ruszy po zakończeniu Euro 2020. Na ten moment nieznane są jeszcze szczegóły koncertów.

Dowiedzieliśmy się również, że planowane są seanse w ramach Letniego Kina.

Co z Mikoł’OFF Festivalem? W ubiegłym roku z wiadomych przyczyn impreza, na której pojawiały się tłumy mikołowian i mieszkańców powiatu, nie doszła do skutku. Jak wyjaśnia Mateusz Bies, koordynator Centrum Krawczyka 21, które jest jednym z organizatorów planowana jest obecnie znacznie skromniejsza impreza, a jej wstępny termin to 4 września. Organizatorzy ustalają w tej chwili pełny line-up wydarzenia, a szykuje się prawdziwa niespodzianka!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.