Wiadomości z Mikołowa

AKUKU po wielu latach działalności w Mikołowie zmienia lokalizację. Gdzie się przeniesie?

  • Dodano: 2021-06-16 10:30, aktualizacja: 2021-06-17 16:51

Historia AKUKU w Mikołowie dobiegła końca. Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to popularne miejsce na mapie województwa śląskiego. Kojarzy się z ogromnym zielonym terenem, mini zoo i terapeutycznym placem zabaw – słowem miejscem, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Teraz zmienia swoją siedzibę. Niebawem pojawi się w Wirku!


AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa, gdzie prowadziła rozmaite warsztaty edukacyjne dla dzieci - w tym m.in. ekologiczne i z zakresu ochrony zwierząt dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ale było to też miejsce aktywnego wypoczynku dla wszystkich miłośników zwierząt i relaksu na łonie natury. Olbrzymim atutem AKUKU jest możliwość przebywanie ze zwierzętami, a przez to uczenie się odpowiedzialności.

Po latach, jak się okazuje, AKUKU musi zmienić siedzibę. „Nowy dom” znalazło w Rudzie Śląskiej.

- Witamy serdecznie w Rudzie Śląskiej. Takiej fundacji nie pomoc, to grzech – skomentował sprawę wiceprezydent Krzysztof Mejer w mediach społecznościowych.

AKUKU startowało w przetargu o dzierżawę kochłowickiej "Przystani"

Fundacja Integracji i Kreatywności AKUKU wzięła udział w przetargu na dzierżawę kompleksu „Przystań”, który znajduje się w Lesie Panewnickim przy ul. Księżycowej 3 w Rudzie Śląskiej- Kochłowicach. Niestety, teren ten przekazany zostanie innej firmie.

Pomimo tego przedstawiciele fundacji postanowili się przenieść do Rudy Śląskiej. Obecnie trwa wielka przeprowadzka. Każdy może w niej pomóc. 

- Kto nie dojechał, a chce pomóc, może odwiedzić nas w Mikołowie i wybrać coś, co jest w stanie przewieźć. Osoby, które proponowały pomoc fizyczną zapraszamy na ul. Korczaka Ruda Śl. Wirek. Szczegóły akcji PRZENOSIMY AKUKU pod nr tel. 501365131 – napisali przedstawiciele AKUKU na swoim facebookowym profilu.

AKUKU niebawem otworzy nowy rozdział swojej działalności w zupełnie nowym miejscu. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, teren jest „zjawiskowy, magiczny, sielski, cudny i perspektywiczny”.  Zapowiadają też, że w przyszłości pojawi się tu plaża, pole zbóż, pole roślin okopowych i wędzarnia. Organizowane będą zarówno warsztaty całoroczne, jak i wakacyjne. Chętni będą mogli wybrać się tu na biwak. W planach jest też spanie na sianie oraz rozmaite zajęcia rozwojowe dla dzieci i rodziców.

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to miejsce, w którym umiejętnie połączono relaks z kreatywnymi zajęciami rozwijającymi, utrzymanymi w duchu ekologii. Jej założycielami są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy z zamiłowania do dzieci podjęli wyzwanie stworzenia kreatywnej przestrzeni przyjaznej rodzinie.

- Poprzez szeroki wachlarz doświadczeń, jak również właściwych cech osobowościowych otwieramy drzwi swojej Krainy celem pobudzenia wszechstronnego rozwoju dziecka. Proponujemy Państwu szereg zajęć rozwijających zainteresowania oraz pobudzających do twórczego postrzegania świata przez dziecko zapewniając jednocześnie ciepłą i serdeczną atmosferę, dzięki której Ty i Twoje dziecko poczujecie się jak w domu – informują przedstawiciele AKUKU.

Za AKUKU wiele ciężkich chwil. W marcu 2020 roku na raka wątroby zmarł Michał Wnuczek współtwórca ośrodka, który urządzono w Mikołowie. Z kolei 1 kwietnia stajnia należąca do fundacji została podpalona. W wyniku tej tragedii żywcem spłonęły zwierzęta - osioł, kucyk, pięć kóz i sześć baranów. Miejsce udało się uratować i przez wiele miesięcy AKUKU działało. Teraz przenosi się do Rudy Śląskiej, gdzie od podstaw zbuduje swoją nową siedzibę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również