Wiadomości z Mikołowa

Czek dla Centrum Zdrowia w Mikołowie

  • Dodano: 2020-06-29 07:30, aktualizacja: 2020-06-29 07:48

547 000 złotych – taką kwotą wesprze powiatową spółkę Centrum Zdrowia Sejmik Województwa Śląskiego.

Środki pochodzą z tzw. Solidarnościowego Programu Wsparcia Powiatów i Miast na Prawach Powiatu Województwa Śląskiego w Zakresie Ochrony Zdrowia. Pieniądze mają być przeznaczone na pomóc miejskim i powiatowym placówkom służby zdrowia na walkę z koronawirusem.

„Chcąc lepiej się przygotować i przeciwdziałać COVID-19 zamierzamy z tych funduszy zmodernizować Szpital Powiatowy. Prace będą miały na celu przystosowanie oddziału ginekologiczno-położniczego, tworząc trzy osobne sale porodowe z oddzielnymi węzłami sanitarnymi. Dodatkowo planujemy przygotować cztery sale chorych na izolatki szpitalne. Dwie stworzyć dla Oddziału Neurologicznego i dwie kolejne dla Oddziału Wewnętrznego. Byłyby one dodatkowo wyposażone w niezbędną aparaturę i sprzęt monitorujący chorych z niewydolnością krążeniowo-oddechową” – wyjaśnia Cezary Tomiczek, prezes spółki Centrum Zdrowia.

Maksymalna kwota pomocy finansowej z Funduszy Solidarnościowego to 800 tys. zł, przy czym wkład własny wnioskodawcy musiał wynieść minimum 20 proc. wartości realizowanych zadań. „Jako wkład własny na realizację tego przedsięwzięcia przekazaliśmy z budżetu powiat mikołowski ponad 137 tysięcy złotych” – zaznaczył wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Czek przekazali w piątek w siedzibie Centrum radni sejmiku Województwa Śląskiego: Julia Kloc oraz Jarosław Szczęsny, zaś odebrali wicestarosta Tadeusz Marszolik i prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tomasz

    co tam zaś ten Szczęsny robi, ten chłop jest już wszędzie - diabłu duszę sprzedał żeby się tylko wypromować - raz w pisie, raz w lewicyk, raz w po, gdzie on już nie był?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.