Wiadomości z Mikołowa

Charytatywny Maraton ZUMBA FITNESS dla nastoletniej Oliwii z Mikołowa

  • Dodano: 2023-03-01 10:00

Tegoroczna edycja Charytatywnego Maratonu Zumby Fitness poświęcona jest nastoletniej mikołowiance Oliwii. Dziewczyna zmaga się ze skutkami ostrej białaczki limfoblastycznej.

Charytatywny Maraton Zumby Fitness wraca do Mikołowa. Co roku bohaterem zbiórki połączonej z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną jest potrzebujący pomocy młody mikołowianin. Bohaterami kolejnych maratonów byli m.in. Daniel Wróbel, Wiktoria Zawisza, Zuzia Rożek czy Greta Sikora.

Tym razem maraton organizowany jest w ramach akcji ”Tydzień Mocy Kobiet”, co nie znaczy jednak, że mile widziane są wyłącznie panie - maraton organizowany jest dla wszystkich chętnych i mogą wziąć w nim udział osoby w każdym wieku.

Charytatywny Maraton Zumby odbędzie się 4 marca 2023 r. w hali MOSiR Mikołów na ul. Bandurskiego 1A.

Spotkamy się jak zawsze w gościnnych progach Hali MOSiR Mikołów bawiąc się i spalając kalorie w szczytnym celu. Możesz także przyjść i usiąść na widowni i tym samym wesprzeć Oliwię w jej walce o zdrowie – przekonuje jedna z organizatorek wydarzenia, Aleksandra Świąder.

Oliwia z Mikołowa bohaterką Charytatywnego Maratonu Zumby 2023

Osobą, której chcą pomóc organizatorzy maratonu w tym roku jest nastoletnia Oliwia Sołtysiak z Mikołowa. Dziewczyna w marcu 2020 roku przeszła infekcję górnych dróg oddechowych, a po trzech tygodniach od ustąpienia choroby pojawiła się wysypka na całym ciele. Oliwia miała powiększone węzły chłonne, wątrobę i śledzionę oraz złe wyniki morfologii krwi. Początkowo lekarze podejrzewali mononukleozę, jednak została ona wykluczona.

Finalnie u Oliwii zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mikołowianka trafiła na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, gdzie była leczona chemioterapią i radioterapią. W Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przeszła przeszczep szpiku oraz leczenie odrzutu i licznych powikłań. W tej chwili jest pod opieką poradni wrocławskiego szpitala, a ze względu na osteoporozę i brak pełnej sprawności fizycznej wymaga rehabilitacji.

Mimo choroby Oliwia jest szczęśliwą, ambitną nastolatką, która uczy się w liceum. Przed zachorowaniem prowadziła niezwykle aktywny tryb życia: uprawiała sport i akrobatykę, tańczyła. W tej chwili jej największym marzeniem jest powrót do tych form realizowania siebie. Dziś rozwija pasję w postaci robienia bransoletek, co spotyka się z dużym zainteresowaniem bliskich, przyjaciół i nie tylko. Mama Oliwii zrezygnowała z pracy, aby opiekować się córką i pomóc w powrocie do pełnej sprawności. Rodzina nastolatki zmaga się jednak z problemami finansowymi ze względu na duże koszty leczenia Oliwii – kosztowne dojazdy do Wrocławia, zakup niezbędnych leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Obecnie Oliwia przebywa w szpitalu walcząc z kolejnym odrzutem przeszczepu i powikłaniami.

Pomóc Oliwii i jej rodzinie można na różne sposoby. Przede wszystkim to udział w zaplanowanym na marzec maratonie. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia oraz poprzez wpłaty na konto Fundacji Iskierka. Minimalna wpłata za wstęp na imprezę wynosi 25 złotych (każda dodatkowa kwota jest mile widziana).

  • Fundacja ISKIERKA

ul. Pługa 1/2 02-047 Warszawa
ING Bank Śląski nr konta:
33 1050 0099 6781 1000 1000 0479
cel szczegółowy: „Oliwia Sołtysiak z dopiskiem "Maraton Zumba fitness dla Oliwii"

W tym wypadku ważne jest zabranie ze sobą na maraton potwierdzenia przelewu.

W grupie instruktorów znaleźli się Barbara Kwidzińska, Agnieszka Giemza, Agnieszka Młocek, Anna Kot (Kostuś), Kasia Gach, Magda Śliwka i Andrzej Ciborowski.

Warto również zostać wolontariuszem podczas Charytatywnego Maratonu Zumby. Zadaniem wolontariuszy będzie pomoc organizacyjna w dniu imprezy na terenie hali, a także uczestnikom imprezy. Umowa wolontariacka zawierana jest z Fundacją Iskierka na 4 marca. Aby dołączyć do grupy wolontariuszy należy wypełnić zgłoszenie [LINK] i przesłać na adres info@lexadesign.pl zdjęcie do identyfikatora.

Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mikołów.

Wesprzeć Olę w powrocie do zdrowia można również przez wpłatę darowizn na jej subkonto w Fundacji Iskierka i podzielenie się z nią 1,5 proc. podatku.



Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojMikolow.pl.
Patronat portalu mojMikolow.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również