Wiadomości z Mikołowa

Oszustów w Internecie nie brakuje. 37-latek wystawiał na sprzedaż fikcyjne telefony

  • Dodano: 2023-03-01 07:30, aktualizacja: 2023-03-01 07:38

Do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który oszukiwał ludzi wystawiając na sprzedaż fikcyjne telefony. Według zebranego przez mikołowskich policjantów materiału dowodowego, ofiarami procederu były osoby z terenu całej Polski. Mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego usłyszał łącznie 26 zarzutów karnych.

W lutym 2022 roku do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Miejscowy bank wskazał liczne, podejrzane wpływy na rachunek bankowy ich klienta. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Wnikliwa analiza dokumentów wykazała, że zdecydowana większość przelewów, oznaczona jako „płatność za telefon”, adresowana była na inne osoby niż właściciel rachunku.

Oszukiwał ludzi wystawiając na sprzedaż fikcyjne telefony

W sprawie zebrano aż 5 tomów akt, przesłuchano kilkudziesięciu świadków, poddano szczegółowej weryfikacji całą historię rachunku. 37-latek był już wcześniej notowany w policyjnych systemach i wielokrotnie karany przez sąd za oszustwa. Okazało się, że mieszkaniec Bierunia, na jednym z portali, oferował do sprzedaży telefony komórkowe, które tak naprawdę nigdy nie istniały. Kwoty, za które je oferował, oscylowały między 50 a 300 złotych.

Kontrahenci dokonywali zakupu i przelewali środki na wskazane przez mężczyznę konto. Potem kontakt się urywał. Proceder miał trwać od stycznia 2022 do 16 lutego 2022 roku. Pod koniec minionego roku mężczyzna usłyszał 26 zarzutów oszustwa na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia w tej w sprawie wpłynął w lutym 2023 roku do mikołowskiego sądu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również