Wiadomości z Mikołowa

Centrum Aktywności Społecznej – prace nad drugą częścią projektu

  • Dodano: 2021-04-27 11:00

CAS ma znajdować się w trzech miejscach: przy ul. Jana Pawła II 4, przy Rynku 2 i przy ul. św. Wojciecha 14. Pierwsza część została uruchomiona  w październiku ubiegłego roku, a teraz trwają prace przy realizacji drugiego etapu projektu.

Główna część na rynku

Prace wewnątrz budynku są już bardzo zaawansowane. Powierzchnia użytkowa kamienicy robi wrażenie, bo jest to ponad 1000m2. Będzie tam między innymi kawiarenka i punkt informacji o mieście. Pierwsze piętro będzie przeznaczone dla przedsiębiorców m.in. na strefę co-workingu. Na drugim piętrze mieszkańcy i organizacje pozarządowe będą mogli korzystać  ze wspólnych pomieszczeń, w których realizowane będą zadania publiczne. Trwa wykańczanie przestrzeni przeznaczonych do spotkań, warsztatów i konferencji.

Oficyna przy ulicy św. Wojciecha

Powstający w tym miejscu budynek oficyny będzie miał 250m2 powierzchni użytkowej. W zamyśle będzie to miejsce łączące wszystkie pokolenia. Na parterze miejsce znajdzie Klub Rodzica. Będą tam organizowane zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, również w otwartej przestrzeni np. w pobliskich parkach. Pierwsze piętro budynku zostanie przeznaczone świetlicy dla seniorów. W CAS ma znaleźć się również miejsce dla Młodzieżowej Rady Miejskiej.

– W ubiegłym tygodniu wizytowałem postęp prac w budynkach. Jestem zadowolony z ich przebiegu. Choć z dokumentacji znam rozkład pomieszczeń, gdy jest się w budynku, ma się wrażenie, że kolejne pomieszczenia się nie kończą. Staramy się je wykorzystać w najbardziej efektywny sposób – mówi Mateusz Handel zastępca burmistrza nadzorujący projekt.

Rewitalizacja kamienic tworzących CAS stanowi część dużego projektu przywrócenia do życia jednego z kwartałów starówki. Całe zadanie obejmuje łącznie 5 zabytkowych kamienic. Na realizację prac miasto pozyskało środki z Unii Europejskiej. Łączna kwota dofinansowania to ponad 5,7 mln zł. Projekt powinien zostać ukończony jesienią 2021 roku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również