Wiadomości z Mikołowa

Centrum Aktywności ma już rok

  • Dodano: 2023-08-04 07:00, aktualizacja: 2023-08-04 07:21

3 sierpnia swój pierwszy rok działalności świętował działający w Mikołowie Związek Stowarzyszeń Centrum Aktywności.

W odbywających się w Sali Botanicznej kamienicy Rynek 2 urodzinach Centrum uczestniczyli przedstawiciele władz Mikołowa, powiatu i ościennych gmin, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji społecznych. Powiat reprezentowali Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pepke oraz Sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła.

W przygotowanej przez organizatorów prezentacji przedstawiono najważniejsze działania z ostatniego  roku m.in. współorganizacja Śląskiej Konferencji Senioralnej, otwarcie siedziby CAS i sklepu z charakterystycznym neonem Strefy MIKO, uzyskania statusu przedsiębiorstwa społecznego czy uczestnictwo w Powiatowym Festiwalu Aktywności Senioralnej oraz Dniu Aktywności Społecznej.

Centrum Aktywności ma już rok

Dopełnieniem podsumowania pierwszego roku były informacje dotyczące pozyskanych w tym czasie funduszy - 469 279,00 zł, liczby osób, które skorzystały z usług Centrum - 1100, wolontariuszy zaangażowanych w jego działania - 19 czy liczby organizacji i grup nieformalnych, które korzystały z Centrum Aktywności Społecznej – 54.

Wszystkie te informacji przekazali członkowie Zarządu CAS: Agnieszka Ganiek, Sabina Grzywok i Piotr Bańczyk, który również wręczyli podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do  powstania CAS i stale z nim współpracują.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również