Wiadomości z Mikołowa

Burmistrz Mikołowa otrzymuje groźby śmierci za promowanie szczepień przeciwko COVID-19

  • Dodano: 2022-01-12 11:30

Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa promuje szczepienia przeciwko COVID-19 i na co dzień mierzy się hejtem. Zdradza, że pomimo gróźb, jakie otrzymuje, nie podda się i dalej będzie zachęcał do szczepień.

Groźby karalne pod adresem burmistrza

Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią? Jak wyjaśnia włodarz naszego miasta, wspomniana groźba została przesłana na adres mailowy magistratu. Autorem ma być przedstawiciel „Rewolucyjnej Armii Polaków”. 

- EGZEKUCJA - Stanisławie Piechula nadszedł twój czas, nasza organizacja Rewolucyjna Armia Polaków wydała na ciebie wyrok śmierci za zbrodnie przeciwko Polakom i promocję przymusu szczepień eksperymentalną terapią genową, przez całe życie byłeś bezlitosny więc i my nie okażemy ci jej podczas egzekucji – głosi e-mail przesłany do Urzędu Miasta w Mikołowie.


Burmistrz przekazał wiadomość policji. Stanisław Piechula zapowiada, że nie zmieni swojego stanowiska dotyczącego szczepień i szczepionek.

- Pomimo kierowanej do mnie groźby, nadal zachęcam do szczepień i uważam, że jest to najlepszy sposób zabezpieczenia się przed koronawirusem. Szczególnie jest to ważne dzisiaj, gdy przekraczamy w Polsce tragiczną liczbę ponad 100 tysięcy osób zmarłych z powodu zakażenia covid. Jestem przekonany, że wielu z nich mogłoby żyć, gdyby w porę się zaszczepili –napisał Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa w mediach społecznościowych.

Statystyki covidowe są przerażające

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu minionej dobry potwierdzono 16 173 przypadki zakażenia COVID-19. Z powodu koronawirusa zmarło 181 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 503 osoby. Co więcej, Ogółem liczba zakażonych koronawirusem wynosi 4 248 559, a 100 938 zmarło.


A jak wygląda kwestia szczepień?

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, w Polsce w grupie w pełni zaszczepionych znajduje się 21 329 145 osób. Wykonano 48 643 742 szczepień: I dawką - 21 913 582, a II dawkami - 18 706 541. W województwie śląskim w pełni zaszczepionych jest 48,49 proc. mieszkańców. Informacje te można na bieżąco sprawdzać TU!

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Czyżby Piechula zamierzał handlować w swoich aptekach szczepionkami bo na stanowisku burmistrza za mało się obłowił? Nie obchodzi go jak żyją obywatele, ale chętnie by ich zmusił do szczepienia mimo że nie zaszczepieni w niczym nie zagrażają tym którzy się zaszczepili...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również