Wiadomości z Mikołowa

"Allegrowy" oszust w rękach policji

  • Dodano: 2018-02-19 08:15, aktualizacja: 2018-02-17 09:26

15 lutego, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali 25- letniego mikołowianina, który oszukiwał osoby na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

W dniu wczorajszym, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy, zatrzymali 25- letniego mieszkańca Mikołowa, który to w okresie od sierpnia do października 2017 roku na portalu aukcyjnym "Allegro" nie wywiązywał się z przeprowadzanych z klientami transakcji. Mężczyzna, na swojej aukcji internetowej, sprzedawał plecaki znanej marki w kwocie 84 złotych, po czym pobierał od klientów wskazaną kwotę pieniędzy, a oczekiwanego towaru nie wysyłał. Mikołowscy policjanci, na terenie całej Polski ustalili 17 osób pokrzywdzonych działaniem oszusta, który swoim nieuczciwym zachowaniem spowodował straty na łączną kwotę 1344 złotych.

Za przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnionych oszustw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W tym miejscu, mikołowscy stróże prawa, ponownie apelują o rozwagę podczas dokonywanych zakupów w sieci. Weryfikujmy wiarygodność sprzedawcy, zwracając uwagę na liczbę i jakość wystawionych mu komentarzy oraz rozważmy ewentualność zapłaty za zakupiony towar w formie "za pobraniem".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również