Wiadomości z Mikołowa

Robert Biedroń w Mikołowie

 • Dodano: 2018-02-18 19:45, aktualizacja: 2018-02-20 09:19

Z inicjatywy Instytutu Myśli Demokratycznej, na zaproszenie Haliny Kantor i Łukasza Kohuta do Mikołowa przyjechał były parlamentarzysta i obecny prezydent Słupska, Robert Biedroń. Na spotkaniu w Białym Domku pojawiły się tłumy zainteresowanych.

Podczas spotkania nie zabrakło ważnych społecznie tematów, jak sytuacja polityczna w wymiarze ogólnopolskim i samorządowym, zanieczyszczenie środowiska, edukacja czy bezpieczeństwo obywateli. Biedroń, znany z dużego dystansu do własnego publicznego wizerunku rozbawiał tłumy zgromadzone w sali Białego Domku licznymi anegdotami z życia samorządowca, ale także z sejmowej przeszłości.

Zapytany o plany na przyszłość potwierdził gotowość do startu w wyborach samorządowych na prezydenta Słupska, ale nie wykluczył również chęci kandydowania na najważniejsze stanowisko w państwie. Przyznał jednak, że odpowiedzialność za losy kraju spoczywa na każdym z nas, nie tylko na rządzących. Podkreślił również znaczenie oddolnych inicjatyw obywatelskich i poprosił obecnych na sali o wsparcie w chwili, gdy zdecyduje się startować w wyborach prezydenckich. Ta deklaracja spotkała się z gromkimi oklaskami i poparciem zgromadzonych osób.

Podczas spotkania burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula otrzymał od Roberta Biedronia specjalną planszę z zapisaną po śląsku preambułą do Konstytucji RP. Włodarz Mikołowa odwdzięczył się książką Napiszmy to po naszymu wydaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zgromadzeni goście chętnie fotografowali się z Robertem Biedroniem, który z niezwykłą otwartością odpowiadał na pytania i podpisywał książkę swego autorstwa.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Marecki

  KOD jeszcze istnieje ?? Nie pokazali tych tłumów pewnie dla tego że ich nie było

 • feszter

  na szczęście tylu sympatyków Biedronia i KOD-u w Mikołowie nie ma - zjechali się wszyscy z ościennych miast. A pan burmistrz uczestnicząc w tym spotkaniu na pewno stracił wiele głosów w nadchodzących wyborach. Z kim przestajesz takim się stajesz panie burmistrzu...

 • dgfdgh

  byłeś na spotkaniu p. Kloc z mieszkańcami? tam dopiero były tłumy hahahaha

 • Jo

  Ty pisowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również