Wiadomości z Mikołowa

Alarm smogowy w Mikołowie. Zła jakość powietrza

 • Dodano: 2019-11-26 06:30, aktualizacja: 2019-11-26 08:42

W dniu 26.11.2019 r. ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie zła i bardzo zła.


26.11.2019 na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Rybnik, Żory, Jastrzębie - Zdrój), powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego, mikołowskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego, tarnogórskiego, będzińskiego, miasta Bielsko-Biała i miast w aglomeracji górnośląskiej: Bytomia, Piekar Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Zabrza.

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Jorguś

  Mikołów powinien wraz z walką o ekologię zacząć budować schroniska dla ludzi biednych. Już od kilku lat władze,, modernizują" ogrzewanie i piece w mieszkaniach socjalnych zamieszkiwanych przez najbiedniejsze rodziny i emerytów instalując im CO i piece elektryczne. Już teraz ci ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, łatwo przewidzieć co będzie dalej...

 • bob

  Autor nie powinien zajmować się propagandowym pisaniem bzdur. Czujniki będą pokazywały błędne dane,a wynik musi być wysoki bo jaki ma być gdy za oknem mgła,która zawsze powoduje błędy w pomiarach takie dane są powielane przez wiele miast.Po co ? Tylko po to aby urzędnicy mieli posady i brali kasę za nic .

 • Mieszkaniec Mikolowa

  To normalne kiedy ceny węgla są tak wysokie a dochody bardzo niskie.Kryteria przyznania pomocyy z Mopsu to śmiech na sali.Doprowadzanie obywateli do ruiny, poprzez nakladanie coraz wiekrzych podatków, bardzo wysoka cena wody i ścieków, zmowy cenowe. Ładnie gada się w mediach jak zarabia sie minimum 8 000 netto a co mamy zrobić przy dochodach 4000 netto na całą 5 osobową rodzinę w tym trójka uczacych się dzieci. Myslicie że jak mysli sie jak związać koniec z końcem to kogoś obchodzi smog. Hihi dobre. Polska i Mikołów.

 • Theox

  Dobrze ze z wojska został mi op1. Teraz już muszę zakladac

 • gigi

  zabawni ludzie:) tak propaganda zachodnia wyprała mozgi w polsce nie bede pisal o zachodzie bo tam ramadan...w miko są tablice ludzi co odeszli (klepsydry zycia) są tam osoby w przedziale 70-90 lat ludzie ci zyli w erze przemyslu ciezkiego huty,walcownie,koksownie samochodow bylo mniej niz dziś fakt...natomiast kluczem jest zywnosc ci ludzie sie naturalnie odzywiali i takiego wieku dozyli... dziś juz małe dzieci lezą na onkologi a jedzenie jest skazone ale tego nikt nie chce ruszać....bo to narusza interesy wielkich korporacjii zachodnich.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również