Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka prowadzi działania "Bezpieczne skrzyżowania"

 • Dodano: 2019-11-25 10:45

Policjanci mikołowskiej drogówki od godziny 05.00 prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań. Pamiętajmy jednak, że to od naszego zachowania zależy, czy ilość zdarzeń drogowych bedzie mniejsza. Nie dopuśćmy do tego – zarówno jako kierowcy czy piesi – i bądźmy ostrożni oraz widoczni na drodze.

Od wczesnych godzin porannych stróże prawa z ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą " Bezpieczne skrzyżowania". Mundurowi pełnią służbę w wytypowanych punktach powiatu mikołowskiego. Sprawdzają trzeźwość kierowców, prawidłowość zachowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Działania będą prowadzone do godziny 13.00.

W rejonie skrzyżowań -  z winy kierowców samochodów, jednośladów oraz pieszych, najczęściej dochodzi do takich wykroczeń jak:

 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych, w tym podczas skręcania w drogę poprzeczną,

 • niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej,

 • niestosowanie się do znaków drogowych,

 • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,

 • omijaniu pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,

 • przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub zza występującej przeszkody, w tym także wtargnięciu na jezdnię wprost pod nadjeżdżające pojazdy,

 • przechodzenie poza wyznaczonym przejściem dla pieszych,

Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez policję i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Danki

  W końcu jakaś porządna akcja zamiast ciągłego pilnowania prędkości i leczenia, że ktoś pojedzie bez yanosika. A na skrzyżowaniach wzrośnie bezpieczeństwo, ludzie się dwa razy zastanowią

 • jorguś

  Ciekawe kiedy drogówka dobierze się do tyłka władzom miasta i administratorom dróg. Na ulicy Przelotowej na skrzyżowaniu z ul Wolności i Darwina są dwa przystanki autobudowe hdzie wysiadają często dzieci i niema pasów dla pieszych, podobnie wygląda pętla autobusowa na Wygodzie gdzie wysiadają liczni pasażerowie chcący (czasami z dziećmi) przejść na drugą stronę ul Przelotowej i dojść do ośrodka zdrowia i apteki- również brak pasów. Niestety, tam policja nie dociera a bezpieczeństwo drugiego sorto Mikołowian nie interesuje nikogo...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.