Wiadomości z Mikołowa

66-latka z Mikołowa straciła ponad 18 tysięcy złotych metodą "na policjanta"

 • Dodano: 2019-11-26 11:30

Mimo licznych apeli ze strony policji kolejne osoby padają ofiarą oszustów, a w grę wchodzi utrata znacznych kwot.

Jedna z mieszkanek Mikołowa straciła wczoraj ponad 18 tysięcy złotych

Tym razem, podająca się za policjantkę kobieta poprosiła o pomoc w organizacji akcji wymierzonej przeciwko nieuczciwym pracownikom banku. Pamiętajmy - policja nie ma prawa żądać od nikogo pieniędzy! Jeżeli tak się dzieje, to znak, że mamy do czynienia z oszustwem.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z mikołowskiej komendy odnotowali oszustwo metodą "na policjanta". Na telefon stacjonarny 66-letniej mikołowianki zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako funkcjonariusz policji Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Pod pozorem akcji wymierzonej przeciwko nieuczciwym pracownikom banku oszustce udało się doprowadzić poszkodowaną w sprawie mieszkankę Mikołowa do niekorzystnego rozporządzenia posiadaną gotówką. 66-latka najpierw wypłaciła z banku ponad 18 tysięcy złotych, a następnie, zgodnie z telefoniczną instrukcją, udała się do Katowic, gdzie przy jednym z przystanków autobusowych, wrzuciła do kosza na śmieci reklamówkę z pieniędzmi. Po powrocie do domu zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Pamiętajmy:  Policja nigdy nie wtajemnicza w prowadzone przez siebie akcje i nie prosi o przekazywanie pieniędzy! W przypadku podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji, osobiście lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 112.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tomek

  Już są tacy co dzwonią, że są z komendy głównej Katowice i znaleźli dowód osobisty.

 • babcia

  Do mnie zadzwoniła babka podając, że jest mą córką i jest na policji.Wymyśliłam jakieś imię i to potwierdziła ,a ja ...jak zawiniłaś to tam siedź. Niestety ludzie są durni, że dają się nabrać.

 • Mikołowianka

  No nie....po prostu naiwność tej kobiety powala.Kto o zdrowych zmysłach wybiera pieniądze z banku i wrzuca je do kosza na śmieci???

 • Frajerzy

  Takie przypadki zdażają się tylko ludziom,którzy lubią dyskutować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również